Rozsudok v procese s exprezidentom Moše Kacavom vynesú vo štvrtok

NETKY.SK • 29 December 2010, 8:32 • 2 min
Rozsudok v procese s exprezidentom Moše Kacavom vynesú vo štvrtok

Rozsudok v procese s exprezidentom Moše Kacavom vynesú vo štvrtok

slovakia

left justify in out

img

Na štvrtok bolo odložené s napätím očakávané oznámenie verdiktu v procese s bývalým izraelským prezidentom Moše Kacavom.
      Pôvodne mal byť verdikt vynesený dnes. Súd však rozhodol o odklade po tom, čo okresný súd v Tel Avive vyhovel žiadostí viacerých médií, aby sa tak nestalo za zatvorenými dverami, ale na verejnom zasadnutí.
      Šesťdesiatpäťročný Kacav je obvinený zo znásilnenia v dvoch prípadoch a ďalších sexuálnych trestných činov, ako aj z bránenia spravodlivosti.
      Kacava obvinili štyri ženy, ktoré pracovali v jeho úrade. Údajne sa im vyhrážal, že ak s ním odmietnu mať sexuálny styk, zariadi, aby stratili prácu. V januári 2007 sa Kacav dočasne vzdal funkcie a na poste prezidenta ho zastupovala predsedníčka parlamentu. V júli 2007 sa stal novou hlavou štátu nositeľ Nobelovej ceny za mier Šimon Peres.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona