Rozsudok o Kosove nemá nič spoločné s Cyprom ani s inými krajinami

NETKY.SK • 23 Júl 2010, 11:50 • 2 min
Rozsudok o Kosove nemá nič spoločné s Cyprom ani s inými krajinami

Rozsudok o Kosove nemá nič spoločné s Cyprom ani s inými krajinami

slovakia

left justify in out

img

Rozsudok Medzinárodného súdneho dvora (MSD), ktorý potvrdil legálnosť jednostranne vyhlásenej nezávislosti Kosova, sa nevzťahuje na vojnou rozdelený Cyprus ani na ďalšie krajiny, povedal dnes nemecký minister zahraničných vecí Guido Westerwelle.
      Podľa šéfa nemeckej diplomacie nemá nezáväzný posudok MSD "nič spoločné s nijakým iným prípadom vo svete". Westerwelle to povedal na vôbec prvej návšteve nemeckého ministra zahraničných vecí na Cypre.
      Cyprus sa na južnú grécku a severnú tureckú časť rozdelil v roku 1974, keď tam Turecko vtrhlo po prevrate stúpencov zjednotenia s Gréckom. Odštiepeneckí cyperskí Turci vyhlásili nezávislý štát v roku 1983, uznáva ho však iba Turecko. Nemecko jednostranne vyhlásenú nezávislosť Kosova uznáva, medzinárodne uznané grécko-cyperské úrady však nie.    

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies