Rozhodnutie o žalobe pre utečenecké kvóty by mohlo padnúť v lete

NETKY.SK • 1 December 2016, 16:58 • 2 min
Rozhodnutie o žalobe pre utečenecké kvóty by mohlo padnúť v lete

BRATISLAVA – Rozhodnutie o slovenskej žalobe pre migračné kvóty by mohlo padnúť niekedy v lete budúceho roka. Uviedol to dnes na tlačovej besede v Bratislave počas medzinárodnej konferencia Limity transparentnej justície na novinársku otázku predseda Súdneho dvora Európskej únie (EÚ) Koen Lenaerts.

slovakia

left justify in out

Zdôraznil, že v tomto prípade sa do sporu zapojilo veľa európskych štátov a o tejto téme vznikla celoeurópska diskusia. Vysvetlil, že k obsahu sporu sa nemôže vyjadrovať, keďže nie je ukončený.


Priblížil však, že vzhľadom na veľa zapojených štátov sa muselo dať vypracovať množstvo prekladov. Ešte bude musieť padnúť rozhodnutie, či sa týmto prípadom bude zaoberať veľká porota alebo panel desiatich sudcov. Potom príde čas na ústne vyjadrenia a ďalšie procedúry. V tomto prípade predseda súdu Súdneho dvora EÚ očakáva, že rozhodnutie nepadne v termíne 12-14 mesiacov, ako je bežné, ale bude potrebných asi šesť mesiacov navyše, dodal.


Slovensko podalo oficiálne žalobu 2. decembra minulého roka. Žalobu sme podali proti Rade Európskej únie pre prijatie rozhodnutia ministrov vnútra z 22. septembra o tzv. povinných kvótach, ktoré bolo prijaté väčšinovým hlasovaním napriek odporu niektorých členských štátov. Proti kvótam vtedy boli okrem Slovenska aj Česko, Maďarsko a Rumunsko. Žalobu okrem Slovenska podalo aj Maďarsko.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies