Rosnefť od konglomerátu Sistema kupuje firmu Targin

NETKY.SK • 27 December 2016, 13:52 • 2 min
Rosnefť od konglomerátu Sistema kupuje firmu Targin

MOSKVA - Ruská ropná spoločnosť Rosnefť sa dohodla s konglomerátom Sistema na odkúpení sto percent akcií jeho firmy Targin, ktorá poskytuje služby na ropných poliach. Dohodnutá cena je v sume do 4,1 mld. rubľov (RUB).

slovakia

left justify in out

Obe firmy o tom informovali na svojich internetových stránkach. Uzavretie transakcie musí schváliť ruský protimonopolný úrad. Spoločnosť Rosnefť uviedla, že akvizícia je úplne v súlade s jej stratégiou posilňovania vlastnej kapacity v oblasti služieb na ropných poliach.


Konglomerát Sistema uviedol, že cena, za ktorú predáva sto percent akcií svojej firmy Targin, sa môže revidovať po dokončení hĺbkovej kontroly firmy (due diligence). "Predaj firmy Targin je pre konglomerát Sistema logickým krokom a je v súlade s našou stratégiou optimalizácie investičného portfólia," konštatoval generálny riaditeľ konglomerátu Michail Šamolin.

(1 EUR = 64,0085 RUB)

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies