Rokliny v Slovenskom raji sú opäť otvorené, voda je stále vysoká

NETKY.SK • 22.05 • Čítanie 2 min

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Všetky rokliny v Slovenskom raji sú pre turistov opäť priechodné, voda je tam však stále dosť vysoká.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom Správa národného parku (NP) Slovenský raj s tým, že v uplynulých dňoch hladina poklesla a pri slnečnom počasí a bez dažďa klesá naďalej. "V zmysle návštevného poriadku na základe rozhodnutia Správy NP, Horskej záchrannej služby (HZS) a príslušných obcí sú rokliny v Slovenskom raji opäť otvorené. Ferrata HZS je naďalej zatvorená, platí tam až do 14. júna sezónna uzávera," uvádzajú ochranári.

 

Zároveň upozorňujú, že vodný stav je stále veľmi vysoký. Preto je potrebná pri návšteve roklín vysoká a nepremokavá obuv. Niektoré rokliny v Slovenskom raji uzatvorili minulý týždeň po výdatných dažďoch. Tie, naopak, pozitívne vplývali na vodnú hladinu v Prielome Hornádu, vďaka čomu je možné trasu za určitých podmienok aj splavovať. 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona