Rodina kráľa popu chce žalovať novinára, ktorý spustil lavinu vyšetrovania o zneužívaní detí

NETKY.SK • 25 Máj 2021, 13:36 • 2 min
Rodina kráľa popu chce žalovať novinára, ktorý spustil lavinu vyšetrovania o zneužívaní detí

KALIFORNIA - Rodina zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona zvažuje právne kroky proti britskému novinárovi Martinovi Bashirovi.

slovakia

left justify in out

Ako uvádza web denníka Marca, Jacksonovi najbližší sú presvedčení, že kráľa popu v roku 2003 počas nakrúcania dokumentárneho filmu Living with Michael Jackson mohli oklamať.

V súvislosti so spomenutým Bashirom pred niekoľkými dňami vyšlo najavo, že si v roku 1995 zabezpečil šokujúci rozhovor s britskou princeznou Dianou „lstivým správaním“, keď sfalšoval dokumenty a tiež o nich klamal manažérom BBC.

 

Bashir sa však bráni, že to nemalo žiadny vplyv na Dianino rozhodnutie poskytnúť mu rozhovor, čo podľa neho potvrdzuje aj vlastnoručne napísaný odkaz od Diany z decembra 1995.

„Rodina chce, aby sa uskutočnilo vyšetrovanie, pretože je to muž, ktorého pustili do života môjho strýka, bol dôveryhodný a potom bol schopný manipulovať a do veľkej miery zničiť jeho povesť,“ vyhlásil Jacksonov synovec Taj.

Michael Jackson, ktorý zomrel ako 50-ročný 25. júna 2009, poskytol vo februári 2003 rozhovor novinárovi Martinovi Bashirovi a z tohto materiálu vznikol dokument Living with Michael Jackson. Jeho odvysielanie v USA spustilo lavínu vyšetrovaní a obvinení z pedofílie.

V roku 2005 preto celý svet sledoval súdny proces, v ktorom Jackson čelil desaťbodovej obžalobe zo sexuálneho zneužívania maloletých. Po viac ako štyroch mesiacoch od začiatku výberu poroty, si však 13. júna 2005 vypočul oslobodzujúci verdikt vo všetkých bodoch obžaloby.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies