Rodina Christiny Grimmie podala žalobu v súvislosti s jej smrťou

NETKY.SK • 21 December 2016, 12:52 • 3 min
Rodina Christiny Grimmie podala žalobu v súvislosti s jej smrťou

LOS ANGELES - Rodina zosnulej americkej speváčky Christiny Grimmie podala žalobu v súvislosti s jej vraždou, ku ktorej došlo 10. júna po jej vystúpení v koncertnej sále The Plaza Live v Orlande. Speváčkini rodičia a brat Marcus zažalovali organizátora koncertu - spoločnosť AEG Live, organizáciu The Orlando Philharmonic Orchestra Plaza Foundation, ktorej spomínaná sála patrí, a tiež bezpečnostnú službu, ktorá mala v ten večer na starosť bezpečnosť.

slovakia

left justify in out

Dvadsaťdvaročnú Christinu Grimmie zastrelil istý Kevin James Loibl, keď speváčka po koncerte rozdávala autogramy. Loibl ju zasiahol celkovo trikrát, kým ho spomínaný Marcus zrazil k zemi, na čo sa útočník na mieste zastrelil. Speváčku následne previezli do nemocnice, tam však na druhý deň zraneniam podľahla. Jej rodina teraz podala žalobu, v ktorej tvrdí, že žalované subjekty nezabezpečili dostatočné bezpečnostné opatrenia, aby tak ochránili vystupujúcich a návštevníkov koncertu.

 

Pri vstupe napríklad vykonávali iba zbežné prehliadky tašiek, pričom k dispozícii neboli ani detektory kovov. Speváčkina rodina žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné, ktorého súčasťou je aj uhradenie poplatkov za zdravotnú starostlivosť a pohreb.


Christina Victoria Grimmie sa narodila 12. marca 1994 v Marltone v štáte New Jersey. Do povedomia verejnosti sa dostala coververziami skladieb na službe YouTube. V rokoch 2011 až 2013 vystupovala ako predskokanka na koncertoch Seleny Gomez. Preslávila sa však až účinkovaním v súťaži The Voice, kde v roku 2014 skončila na treťom mieste. Vydala štúdiovku With Love (2013) a EP nahrávky Find Me (2011) a Side A (2016).
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies