Rimavská Sobota už má svoju Lidl Čistinku

NETKY.SK • 4 Júl 2023, 09:00 • 2 min
Rimavská Sobota už má svoju Lidl Čistinku

Prvý mestský park ako jedna báseň – Lidl Čistinka – už slúži mladým i skôr narodeným, športovcom aj gurmánom. V sobotu 1. júla slávnostne prestrihli pásku, ako inak, v Rimavskej Sobote. Gemerčania získali Čistinku v internetovom hlasovaní vďaka viac ako 200 000 hlasom. Išlo o 16% zo všetkých hlasov a suverénne najviac spomedzi všetkých víťazov.

slovakia

left justify in out

„Som nesmierne hrdý, že vďaka projektu Nadácie Lidl v spolupráci s Lidl Slovenská republika, vyrástla za pár mesiacov prvá Lidl Čistinka práve v našom krásnom meste Rimavská Sobota. Už toto leto si v novom mestskom parku môžu malí aj veľkí, mladí aj seniori z Rimavskej Soboty zašportovať, zrelaxovať alebo opekať dobroty a tráviť voľný čas novými aktivitami v rámci komunitného života. Ďakujem všetkým obyvateľom, že svojimi hlasmi v počte 204 026 získali realizáciu Čistinky v našom meste a prajem všetkým, aby ju navštevovali čo najviac,“ povedal Jozef Šimko, primátor mesta Rimavská Sobota. 

Lidl Čistinka to je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Tri z nich majú rozmer 12 x 12 m, štvrtým je multifunkčné športovisko s výmerou 15 x 15 m. Basketbal? Futbal? Volejbal? Stolný tenis? Žiaden problém, na Čistinke padnú mnohé športové rekordy. V ďalších troch častiach sa na ihrisku zabavia najmenší, pod prístreškom si jedlá pripravené na griloch vychutnajú mnohí fajnšmekri, workoutovú zónu využijú mladí i starší. Na Čistinkách sa nachádza aj množstvo lavičiek a zelene. Jednoducho, mestský park jedna báseň! 

„Chceme robiť zo Slovenska lepšie miesto pre život a byť dobrým susedom všade tam, kde sa nachádzajú naše predajne. Záleží nám na tom, aby komunity držali spolu a aby ľudia mali kde aktívne a zmysluplne tráviť voľný čas. S týmto cieľom sme na Slovensku postavili päťdesiat detských ihrísk Žihadielok. A presne s týmto istým cieľom teraz staviame Čistinky, miesta, kde si každý nájde to svoje. Verím, že tieto mestské parky sa stanú miestami, kde sa budú stretávať mladí ľudia a dôchodcovia, športovci či psíčkari, tí, ktorí hľadajú relax a majstri grilovania,“ povedal pri otvorení prvej Čistinky Igor Dulina, vedúci predaja Lidl Slovenská republika. Rozloha Čistinky je viac ako dvojnásobná v porovnaní so Žihadielkom, hodnota jedného tohto mestského parku je 180 000 €. Každá Čistinka môže byť však iná, jedinečná – moduly je totiž možné variabilne usporiadať s ohľadom na pozemok a lokalitu.

V prvom ročníku sa do súťaže zapojilo celkovo 92 miest a mestských častí, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Výzva pre starších i mladších, športovcov i celé rodiny, psičkárov a kávičkárov letela skutočne naprieč celým Slovenskom. Na záver sa však mohli tešiť iba v piatich miestach, v tých ktoré triumfovali vo svojich kategóriách.


Odovzdanie ďalších Lidl Čistiniek sa uskutoční v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. Okrem Rimavskej Soboty sa budú tešiť aj obyvatelia Modry, Štúrova, Dolného Kubína a Komárna. Aj túto jeseň môžu o Lidl Čistinky zabojovať mestá, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidla. Jedinou podmienkou je registrácia na webovej stránke cistinka.lidl.sk. Následne môžete každý deň poslať jeden hlas mestu, ktoré sa rozhodlo zapojiť do súťaže. 

Ambasádorom projektu je známy slovenský spisovateľ Daniel Hevier. Jeho básne či rozprávky pre deti a texty slávnych slovenských piesní prepájajú generácie, rovnako ako Čistinky. „Zaujala ma aktivita spoločnosti Lidl, ktorá ponúka slovenskej verejnosti Čistinky - miesta, kde sa stretávajú ľudia, kde sa športuje, relaxuje, rozvíjajú sa vzťahy... Preto som rád prijal svoju účasť v tomto projekte a napísal niekoľko veršov do televíznych spotov. A keď pribudnú ďalšie mestá alebo obce, rád napíšem ďalšie básničky. Už teraz si robím na to "čistinku" na mojom spisovateľskom stole,“ povedal Daniel Hevier. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Lidl, Foto: Lidl
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies