Rick Ross môže naďalej používať svoj umelecký pseudonym

NETKY.SK • 2 Január 2014, 14:08 • 2 min
Rick Ross môže naďalej používať svoj umelecký pseudonym

LOS ANGELES - Americký rapper Rick Ross môže aj naďalej používať svoj umelecký pseudonym. Rozhodol o tom kalifornský federálny súd, na ktorý sa obrátil bývalý drogový díler "Freeway" Rick Ross.

slovakia

left justify in out

Ten tvrdí, že rapper, vlastným menom William Leonard Roberts II., si privlastnil jeho meno, a žiadal preto odškodné desať miliónov dolárov (v prepočte približne 7,25 milióna eur). Sudca sa pri svojom verdikte odvolal na prvý dodatok americkej ústavy, ktorý okrem iného zaručuje slobodu prejavu.

"Freeway" Rick Ross, ktorého v roku 2009 prepustili po trinástich rokoch z väzenia, zažaloval rappera v júni 2010. Poznal ho však už od roku 2006, čo súd taktiež vzal do úvahy pri svojom rozhodovaní. Samotný rapper síce uznal, že Rossov životný príbeh ho inšpiroval, uviedol však, že svoj umelecký pseudonym si zvolil podľa svojej prezývky Big Boss, ktorú dostal v stredoškolskom tíme amerického futbalu. Medzi obžalovanými boli aj vydavateľstvá Warner Bros. Records, Universal Music a rapper Jay Z, ktorí mali Rossovi pomôcť k úspechom. 

Tridsaťsedemročný Rick Ross sa narodil v Mississippi, no vyrastal na Floride. V roku 2006 debutoval albumom Port Of Miami. Nasledovali nahrávky Trilla (2008), Deeper Than Rap (2009), Teflon Don (2010) a God Forgives, I Don't (2012). So všetkými albumami s výnimkou Teflon Don sa mu podarilo dobyť americký rebríček Billboard 200. Je tiež zakladateľom labelu Maybach Music Group, s ktorým vydal tri kompilácie - Self Made Vol. 1 (2011), Self Made Vol. 2 (2012) a Self Made Vol. 3 (2013). Okrem toho má ako člen skupiny Triple C's na konte aj album Custom Cars & Cycles (2009). Vlani sa ako herec objavil v seriáli Mesto divov (2012 - 2013). Momentálne dokončuje novú štúdiovku Mastermind, z ktorej zatiaľ vydal single No Games a The Devil Is A Lie. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies