Republikánski prezidentskí kandidáti podporili protiteroristické zákony

NETKY.SK • 24 November 2011, 04:21 • 2 min
Republikánski prezidentskí kandidáti podporili protiteroristické zákony

Republikánski prezidentskí kandidáti podporili protiteroristické zákony - Politika Uchádzači o republikánsku nomináciu do budúcoročných prezidentských volieb sa počas utorkovej debaty prevažne zhodli na potrebe sprísnenia protiteroristických zákonov, niek

slovakia

left justify in out

img

Uchádzači o republikánsku nomináciu do budúcoročných prezidentských volieb sa počas utorkovej debaty prevažne zhodli na potrebe sprísnenia protiteroristických zákonov, niektorí však varovali pred možným ohrozením občianskych slobôd.
Bývalý predseda Snemovne reprezentantov Newt Gingrich, ktorý sa podľa najnovších prieskumov dostal na čelo popularity, vyhlásil, že úrady by mali v boji proti terorizmu využiť "každý nástroj, ktorý sa dá." Podporil posilnenie Vlasteneckého zákona prijatého po útokoch z 11. septembra 2001, ktorý rozšíril policajné právomoci. Člen Snemovne reprezentantov Ron Paul však vyhlásil, že zákon obmedzuje osobné slobody.
Bývalý senátor Rick Santorum by podporil používanie profilovania na dôslednejšie letiskové kontroly moslimov, ktorých označil za "ľudí, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou tie zločiny spáchajú." Biznismen Herman Cain vyzval na "cielenú identifikáciu" pasažierov.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies