REPORTÁŽ: Richard Sulík zhodnotil rok na ministerstve hospodárstva, na rozlúčku sa pochválil úspechmi

NETKY.SK • 23 Marec 2021, 19:38 • 2 min
REPORTÁŽ: Richard Sulík zhodnotil rok na ministerstve hospodárstva, na rozlúčku sa pochválil úspechmi

BRATISLAVA - Vodíková stratégia, dotácie na nájomné, priemyselný park v Rimavskej Sobote či podnikateľské Kilečko 1. Tieto aktivity vyzdvihol už bývalý minister hospodárstva Richard Sulík pri hodnotení svojho ročného pôsobenia na Ministerstve hospodárstva SR.

slovakia

left justify in out

Na jeho čele stál presne rok a dva dni. Celkovo podľa jeho slov rezort vyplatil pomoc alebo poskytol úvery za takmer 1 miliardu eur. „Bol to úžasný, zaujímavý rok, neskromne môžem povedať, že sa máme čím pochváliť," zhodnotil Sulík.

 

Sulík vyzdvihol úspechy rezortu

Zopakoval, že zo svojho postu neodchádza preto, že by sa na ministerstve nerobila kvalitná robota, ale aby prispel k vyvodeniu politickej zodpovednosti a otvoril cestu k tomu, aby Slovensko mohlo mať nového premiéra.

Sulík vyzdvihol aktivity rezortu v priemyselných parkoch na Slovensku, a to najmä už schválenú výstavbu Priemyselného parku v Rimavskej Sobote.

 

Tu už podľa neho prebehli aj prvé rokovania s potencionálnymi investormi. Vyplatené investičné stimuly s výnimkou projektov týkajúcich sa vedy a výskumu išli podľa neho výlučne do najmenej rozvinutých regiónov.

 

 

Kriticky sa exminister vyjadril k téme univerzálneho odškodňovacieho zákona, ktorý trikrát predložili na rokovanie vlády, no napriek zapracovaniu vznesených pripomienok, nikdy neprešiel.

 

„Toto je to, čo chýba, najmä, ak majú byť prevádzky ďalej zavreté," skonštatoval. Problematický osud majú aj ďalšie dve kľúčové systémové opatrenia, a to regulačná a daňová brzda.

 

SaS čoskoro predstaví Kilečko 2
Národná vodíková stratégia je podľa Sulíka pripravená, odkonzultovaná a čoskoro by mala ísť do medzirezortného pripomienkového konania.

 

Čo sa týka dotácií na nájomné, ministerstvo odkleplo takmer 40-tisíc žiadostí za desiatky miliónov eur. Takisto vyplatilo pomoc pre nepravidelnú autobusovú dopravu a podieľalo sa aj na pomoci v segmente kultúry a kreatívneho priemyslu.

 

Prijaté bolo Kilečko 1, ako doteraz najväčší balík na podporu podnikateľského prostredia a rozpracované je zároveň Kilečko 2. Zákon o kritickej infraštruktúre zase podľa Sulíka umožňuje štátu výrazne viac chrániť svoj podielu v kľúčových podnikoch slovenskej energetiky.


Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes prijala demisiu Richarda Sulíka na funkciu ministra hospodárstva. Dočasným vedením rezortu poverila súčasného ministra dopravy a výstavby a dočasného šéfa rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny SR Andreja Doležala.

 

Súvisiaci článok: AKTUALIZOVANÉ: Prezidentka prijala demisiu Richarda Sulíka, poverila aj jeho dočasnú náhradutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies