REPORTÁŽ: Prešovčanka Katka Knechtová má nový filmový song Život nás má rád, v rozhovore pre Netky dokonca „hutorila“ šarišsky!

NETKY.SK • 13 Jún 2024, 14:30 • 3 min
REPORTÁŽ: Prešovčanka Katka Knechtová má nový filmový song Život nás má rád, v rozhovore pre Netky dokonca „hutorila“ šarišsky!

Speváčka a skladateľka Katarína Knechtová pochádza z Prešova a má rada život! Dokazuje to aj novinkou Život nás má rád, ktorá je ústrednou piesňou komédie z východného Slovenska s názvom Kavej. Pozrite si exkluzívny rozhovor pre Netky, v ktorom Katka prezradila, čo má spoločné s herečkami Janou Kovalčikovou a Annou Jakab Rakovskou, aj či vie „hutoriť“ šarišským nárečím. Okrem toho sa dozviete, prečo sa rozhodla vydať sa na púť do Santiago de Compostela a na Barborskú cestu po Slovensku!

slovakia

left justify in out

 

Život nás má rád spieva speváčka, skladateľka, textárka, klaviristka a gitaristka Katka Knechtová v novej skladbe, ktorá vznikla k filmu Kavej z produkcie Daniela Dangla.

Tvorcovia filmu ma oslovili koncom minulého roka. Nejaké nápady som v tom čase mala „v šuflíku“, no veľmi podstatné bolo pre mňa film najprv vidieť a  navnímať. Po pozretí filmu som sa rozhodla, že do toho pôjdem a následne som oslovila Vlada Krausza na napísanie textu. Chcela som, aby skladba mala moderný aranžmán a zvuk, a aby v sebe niesla emóciu radosti zo života. Aby sme si napriek ťažkostiam, ktoré každodenný život prináša, vedeli s úsmevom na perách povzdychnúť, že ten život stojí za to,“ prezradila Katarína Knechtová.

Skladba Život nás má rád vznikala počas apríla v Katkinom domovskom nahrávacom štúdiu Basement v Prešove. Autorkou hudby je samotná speváčka, text napísal Vlado Krausz. Produkcie sa ujala Katka spolu s Adamom Kurucom, s ktorým spolupracovala už na niekoľkých singloch a projektoch. Mix a master mal na starosti Roman Šoltys zo štúdia Klakson.
 
S Vladom Krauszom sme do piesne a textu chceli dostať tému, ktorá súvisí priamo s filmom, jej nosnou myšlienkou je mať radosť zo života. Veľa sme komunikovali aj s Lukášom Zednikovičom, režisérom filmu. Na filme sa mi páči, že je to komédia a v týchto časoch, ktoré žijeme, si myslím, že je veľmi dôležité a dobré si niekedy oddýchnuť s nadhľadom práve pri takomto žánri. Navyše tematika je jasná – nezmyselnosť stereotypov a predsudkov,“ hovorí speváčka.

 „Film cez humor rozpráva ako si niekedy sami komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je to o láske, priateľstve a rodine,“ priblížil režisér komédie Lukáš Zednikovič.

Videoklip plánovala Katarína Knechtová nakrúcať v exteriéri v Prešove a okolí, ale zladiť všetkých účinkujúcich bolo časovo veľmi náročné. V klipe totiž účinkujú aj hviezdy filmu Kavej Jana Kovalčiková a Anna Jakab Rakovská. Práve kvôli pracovnej vyťaženosti padlo rozhodnutie nakrúcať v Bratislave.

Pre nepriaznivé počasie sme nakoniec všetci skončili v ateliéri v Novej Cvernovke. Réžie sa ujal Michal Nemtuda, s ktorým to bola moja prvá pracovná spolupráca. Musím povedať, že to bolo veľmi efektívne, profesionálne. Michal od prvej chvíle vedel čo a ako chce. Nakrúcanie sme si s babami veľmi  užili, s Jankou a Aničkou sa poznáme ešte z Prešova, odtiaľ všetky tri pochádzame. Veľká časť filmu Kavej sa v Prešove aj natáčala,“ opisuje Katka.

Keďže ide o filmový song, tak režisér Michal Nemtuda do videoklipu zakomponoval aj mnoho záberov z filmu Kavej. Skladba má dve verzie, jednu rádiovú a druhú verziu pre klip a film.

A práve v tejto verzii majú dievčatá svoje vokálové party. Všetky tri sme sa po dlhej dobe opäť stretli a to rovno za mikrofónom v nahrávacom štúdiu, Anička ešte v tom čase tancovala v Let’s Dance. Prezradím, že Anička s Jankou mali pred nahrávaním v štúdiu veľký rešpekt, až stres, avšak zvládli to výborne,“ pochválila kamarátky Katka Knechtová.  

Novú skladbu Život nás má rád zaradila Katka hneď po premiére do festivalového setu a po prvýkrát ju naživo zahrá doma v Prešove, kde 20.6. vystúpi spolu s kapelou na podujatí Dni mesta Prešov. A novinku predstaví fanúšikom naživo aj na exkluzívnom SVETY Tour 2024, vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal .Všetky informácie o Kataríne Knechtovej nájdete na www.katarinaknechtova.com a na www.facebook.com/katarinaknechtovaofficial
 
Katarína Knechtová  SVETY Tour 2024
22.11. Trenčín /ODA/
23.11. Bratislava /Stars Auditorium/
26.11. Prešov /Divadlo J.Záborského/
27.11. Žilina /Dom odborov/
28.11. Martin /Kino Strojár/twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nora Krchňáková
NK Factory, Zdroj foto: Katarína Knechtová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies