REPORTÁŽ: Premiéra filmu Smršť. Tomáš Maštalír, Anna Geislerová a Peter Bebjak odštartovali turné po celom Slovensku!

NETKY.SK • 24 Marec 2024, 08:01 • 2 min
REPORTÁŽ: Premiéra filmu Smršť. Tomáš Maštalír, Anna Geislerová a Peter Bebjak odštartovali turné po celom Slovensku!

Na filmové plátna prichádza očakávaný mysteriózny triler Smršť, ktorý podľa slávnej knižnej predlohy Jozefa Kariku nakrútil režisér Peter Bebjak. Premiéru v Bratislave si nenechalo ujsť až 900 ľudí! Pozrite si reportáž Netiek a dozviete sa, čoho sa bojí Anna Geislerová a Peter Bebjak, či má Tomáš Maštalír rád horory aj prečo sa pri pozeraní mysterióznych trilerov chudne!

slovakia

left justify in out

Slávnostnú premiéru v bratislavskom kine Cinema City uviedla herečka a moderátorka Kristína Tormová, publikum spolu s Jozefom Karikom privítali herečka Anna Geislerová, herci Tomáš Maštalír, Michal Režný, speváčka Eva Máziková, režisér Peter Bebjak, producent Rasťo Šesták, scenárista Peter Balko a ďalší tvorcovia. Podľa spisovateľa Jozefa Kariku je inšpirácia jeho knižným bestsellerom prevedená do filmovej podoby dokonale.

 

Na Smršť sa vám do kina oplatí prísť aj vtedy, ak moju knihu poznáte, filmový dej sa totiž začína približne tam, kde sa kniha skončila. Do príbehu sa vracia v retrospektívach, ale ďalej ide vlastnou cestou. Mal som možnosť kontroly finálnej podoby scenára, ale nezasahoval som do toho, pretože Peter Balko ho napísal naozaj geniálne. Úplne vystihol pointu mojich kníh a hoci vytvoril svoj vlastný príbeh, a veľmi dobrý, motívy a rukopis mojich kníh ostali zachované,“ skonštatoval úspešný spisovateľ Jozef Karika.

Smršť na filmovom plátne rozohrali hlavní hrdinovia Anna Geislerová a Tomáš Maštalír, ktorí spolupracovali po prvýkrát.

Film sme nakrútili pomerne rýchlo, bolo to veľmi intenzívne. Režisér presne vedel, čo chce, bolo to ako nasadnúť do luxusného rýchlika. Veci ako krv a farbičky to sú také výzvy, ktoré mňa veľmi bavia. Nakrúcať žáner triler, nie je strašidelné. Ale pozerať sa na to v kine ma trošku vyčerpáva a čítala som, že skutočne to berie energiu a dokonca sa pri tom spaľujú kalórie,“ prezradila Anna Geislerová.

Hlavným hrdinom filmového príbehu je forenzný psychológ Martin Lang v podaní Tomáša Maštalíra.

 

Petra Bebjaka si vážim ako človeka aj ako režiséra, mám ho veľmi rád. Práve kvôli jeho ľudskosti a ľudskému prístupu. Je to pokojný a rozvážny líder. Vždy mi dokáže ponúknuť nejaký nový herecký impulz a to je po toľkých rokoch vzácne. Priznávam, že ako divák nevyhľadávam mysteriózne ani hororové žánre. Ale Trhlinu od Jozefa Kariku som prečítal za jediný deň. Trvalo mi to veľa hodín, ale nedokázal som to odložiť,“ s úsmevom povedal Netkám herec Tomáš Maštalír.

Smršť je pokračovaním úspešnej spolupráce spisovateľa Jozefa Kariku a režiséra Petra Bebjaka, ktorých Trhlina sa v čase uvedenia do kín zapísala do dejín najúspešnejším víkendom slovenského filmu v domácich kinách.

 

Ešte pred vydaním knihy Smršť sme dostali príležitosť rozhodnúť sa, či film chceme sfilmovať. A Jozef Karika nám dovolil robiť si s ním, čo chceme. A to je ešte viac zaväzujúce. Dej sa odohráva v horách, ale nakrúcali sme v kúpeľoch Sliač, ktoré majú veľmi silnú atmosféru z 30-tych rokov, ale sú aj poznačené socializmom,“ prezradil režisér Peter Bebjak

Forenzný psychológ Martin Lang - Tomáš Maštalír prichádza spolu s manželkou Pawlou - Anna Geislerová do kúpeľov v horách. Ďaleko od civilizácie si chcú oddýchnuť a pokúšajú sa zachrániť vzťah. Prechádzajú vážnou partnerskou krízou, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, a tento pobyt je pre nich ultimátom. Buď svoje problémy prekonajú, alebo sa každý vyberie vlastnou cestou. Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje.

Filip Veselovský - Michal Režný, jeho kamarátka Nina a jej partner, policajt Gabo v jeden večer nastúpili do auta. Po zbesilej jazde auto zastalo na pumpe. Nina natankovala a jeden z mužov ju zastrelil. Šofér okamžite vyrazil smerom do lesov a po chvíli v plnej rýchlosti prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim autom. Ľudia v ňom boli na mieste mŕtvi rovnako ako Gabo. Ten však zomrel ešte predtým, guľkou do hlavy. Veselovský vyviazol s ťažkými zraneniami a teraz čelí obvineniu z viacerých trestných činov vrátane vraždy. Hrozí mu dvadsaťpäť rokov vo väzení, ale on tvrdí, že je nevinný. Snaží sa vyšetrovateľov presvedčiť, že bol k tomu prinútený a vinu a na tomto zločine nesie nárazový halný vietor... Film Smršť vznikol s podporou Audiovizuálneho fondu v produkcii DNA PRODUCION a v koprodukcii BONTONFILM STUDIOS. Do slovenských kín ho prinesie distribučná spoločnosť BONTONFILM od 4. apríla 2024.

KEDY A KDE SI MÔŽETE POZRIEŤ FILM V PREDPREMIÉRE ZA ÚČASTI DELEGÁCIE
 
24. 3. 2024 | 16:30  MLYNY CINEMAS, Nitra
24. 3. 2024 | 18:00  CINEMAX ARÉNA, Trnava
25. 3. 2024 | 17:00  KINO STAR, Zvolen
25. 3. 2024 | 18:00  CINEMAX, Banská Bystrica
25. 3. 2024 | 19:00  KINO PALACE, Kúpele Sliač
26. 3. 2024 | 18:00  KINO KULTÚRA, Ružomberok
26. 3. 2024 | 18:00  GOLDEN APPLE CINEMA, Liptovský Mikuláš
27. 3. 2024 | 17:00  CINEMAX, Poprad
27. 3. 2024 | 18:00  CINEMAX, Košice
27. 3. 2024 | 18:30  CINEMAX NOVUM, Prešov
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nora Krchňáková
NK Factory, Zdroj foto: BONTONFILM
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies