REPORTÁŽ: Marek Krajčí sa rozhodol pre zmenu vo vedení NÚDCH pre plán jeho činnosti

NETKY.SK • 10 Jún 2020, 18:03 • 2 min
REPORTÁŽ: Marek Krajčí sa rozhodol pre zmenu vo vedení NÚDCH pre plán jeho činnosti

BRATISLAVA – Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) sa rozhodol pre zmeny vo vedení Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) pre plán jeho činnosti. Uviedol to v utorok na tlačovom brífingu na pôde rezortu zdravotníctva.

slovakia

left justify in out

 

Plánovaná hospodárska strata na tento rok by v prípade schválenia plánu dosiahla približne mínus 12,5 milióna eur.

 

Nákladnosť liečby

"Dôvodom neschválenia plánu činnosti boli plánované zvýšenia počtu zamestnancov pri súčasnom poklese výkonov na jedného lekára, udržiavanie veľkého množstva lôžok bez pacientov. Návrh ani nepočítal s využívaním najmodernejších liečebných postupov, ktoré skracujú dobu hospitalizácie pacienta. Realizácia predloženého plánu by znamenala zvýšenie straty NÚDCH z doterajších takmer 30 miliónov eur o 12,5 milióna eur," povedal Krajčí. MZ SR si preto dalo prepracovať plán činnosti NÚDCH. Aktuálne nový plán prehodnocuje.

 

Krajčí tiež porovnal NÚDCH s inými detskými nemocnicami. Podľa jeho slov práve NÚDCH dopadol najhoršie napríklad v obložnosti či nákladnosti liečby. Podľa jeho slov sa v ostatných nemocniciach lekári oveľa viac venujú pacientom.

 

Bývalý riaditeľ ústavu Ladislav Kužela podľa Krajčího nehovoril úplne pravdu. "Pán Ladislav Kužela bol aktér kauzy, ktorá bola učebnicovým príkladom parazitovania súkromných firiem na zdravotníctve," povedal.

 

Strašenie verejnosti?

Podľa Krajčího bol Kužela riaditeľom a spolumajiteľom súkromného zariadenia, ktoré ako jediné na Slovensku vedelo zistiť prítomnosť helicobactera z dychu. Minister tvrdí, že Kužela sa "ku kšeftu" dostal za pomoci poslancov Smeru-SD.

 

Ako Krajčí dodal, informácie z určitých médií k téme okolo odchodu bývalého riaditeľa NÚDCH považuje za strašenie verejnosti. "MZ SR, a teda ja ako minister, vám chce oznámiť, že sme sa rozhodli, že podáme trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za šírenie poplašnej správy," uzavrel.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies