Rekonštrukciu interiéru možno robiť aj v zime

NETKY.SK • 10 December 2012, 08:39 • 2 min
Rekonštrukciu interiéru možno robiť aj v zime

Rekonštrukciu interiéru možno robiť aj v zime - Radíme Hoci stavebná sezóna vrcholí v letnom období, niektorým stavebným úpravám zima nevadí. Ak sa niekto chystá zobytňovať podkrovie, stavať interiérové priečky či stropné podhľady alebo rekonštruovať byto

slovakia

left justify in out

imgHoci stavebná sezóna vrcholí v letnom období, niektorým stavebným úpravám zima nevadí. Ak sa niekto chystá zobytňovať podkrovie, stavať interiérové priečky či stropné podhľady alebo rekonštruovať bytové jadro, môže sa do toho pustiť aj pred Vianocami. Jedná sa totiž o stavebné úpravy pomocou suchého procesu. Pri týchto konštrukciách nie sú používané chemické väzby, ako pri malte a murive. Spájanie stavebných prvkov sa vykonáva mechanicky. Najčastejšie sa využívajú sadrokartónové a sadrovláknité dosky, profily a moduly.
      Maľovaniu stien sa v zime tiež netreba vyhýbať. V zime má vzduch nižšiu vlhkosť, preto pri dobrom vykurovaní a vetraní farba uschne rýchlejšie ako v lete a kvalitu náteru to neovplyvní. Pri použití sadrokartónových podhľadov, priečok či predsadených priečok stierkovanie nie je nutné.
      Do obývačky či kuchyne možno v tomto období montovať stropné podhľady, ktoré schovajú aj technické rozvody. Závesný systém, na ktorý sa profily podhľadov inštalujú, dokáže pod stropom vytvoriť dutinu tri cm až niekoľko metrov. Strop s rozdielnou výškou umožňuje vytvoriť optické rozdelenie miestnosti, celoplošné zníženie stropu zas môže ušetriť na energii potrebnej na vykúrenie.
      K šetreniu prispieva aj izolačná vrstva. "Ideálnym materiálom sú izolácie zo sklenej minerálnej vlny, ktoré sa prispôsobujú nerovnostiam v dutinách. Ušetria tak teplo, ktoré môže unikať cez strop," priblížil Miroslav Zliechovec zo spoločnosti Knauf Insulation.
      Na optické oddelenie interiéru sa využívajú najmä sadrokartónové priečky a polopriečky. Ľahké priečky sú obľúbené aj pri rekonštrukciách bytového jadra. Pri správnom nastavení profilov možno zavesiť na sadrokartónovú stenu záchodovú misu i umývadlo. Dôležité je aj riešenie technickej šachty. Mala by byť zvukovo izolovaná zo všetkých strán susediacich s obytnými miestnosťami. "Ideálnou kombináciou pre zvukovú izoláciu je spojenie ekologickej minerálnej vlny so sadrokartónom. Takáto izolácia je omnoho účinnejšia ako vymurovanie priečky z pórobetónových tvárnic," skonštatoval Zliechovec.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies