Reality šou senegalskej televízie hľadá najkrajšiu ovcu

NETKY.SK • 12 Október 2012, 07:04 • 2 min
Reality šou senegalskej televízie hľadá najkrajšiu ovcu

Reality šou senegalskej televízie hľadá najkrajšiu ovcu - Zaujímavosti V západoafrickom Senegale dávajú ovciam mená a aj v mestách si ich chovajú v domácnostiach ako spoločníkov. Dom, v ktorom býva Senegalčan Ousmane Ndiaye, je dvojposchodový - na prízemí

slovakia

left justify in out

img

V západoafrickom Senegale dávajú ovciam mená a aj v mestách si ich chovajú v domácnostiach ako spoločníkov.

Dom, v ktorom býva Senegalčan Ousmane Ndiaye, je dvojposchodový - na prízemí je obchod s látkami a on býva s rodinou na poschodí spolu s milovanou ovcou Billal a desiatimi ďalšími ovcami.

V západoafrickom Senegale dávajú ovciam mená a aj v mestách si ich chovajú v domácnostiach ako spoločníkov. Najobľúbenejší televízny program sa volá Khar Bii, čo je v miestnom jazyku Ovca.

Program v štýle súťaže American Idol (Superstar) hľadá v celom Senegale perfektnú ovcu. V súčasnosti beží už jeho štvrtý ročník a program vysielajú niekoľkokrát do týždňa počas mesiacov predchádzajúcich moslimskému Sviatku obetí Íd al-Adhá.

V Senegale, ktorý je prevažne moslimskou krajinou s 12,8 milióna obyvateľmi, sa ovce stali súčasťou života mnohých mestských rodín, informovala tlačová agentúra Associated Press.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies