Rakúsku zrejme pomohol prísny režim! Zaznamenali najnižší počet prípadov od októbra

NETKY.SK • 21 December 2021, 08:18 • 2 min
Rakúsku zrejme pomohol prísny režim! Zaznamenali najnižší počet prípadov od októbra

VIEDEŇ - V Rakúsku v pondelok zaznamenali 1 792 nových prípadov ochorenia COVID-19, čo bolo najnižšie číslo od októbra. V porovnaní s koncom uplynulého mesiaca, keď rakúske úrady evidovali okolo 13 000 prípadov koronavírusu denne.

slovakia

left justify in out

img

 

Predstavuje to rapídne zlepšenie situácie a ostrý kontrast s niektorými európskymi krajinami, kde sa koronavírus stále šíri rýchlym tempom.

 

img

Rakúsko zaviedlo 22. novembra dvadsaťdňový lockdown, počas ktorého platili rozsiahle obmedzenia. Pre očkovaných boli zrušené 12. decembra, no pre nezaočkovanú časť populácie naďalej zostali v platnosti. Priaznivejšie okolnosti spôsobili, že v pondelok otvorili reštaurácie a hotely aj v niekoľkých posledných regiónoch Rakúska.


Od 12. decembra má každá zo spolkových krajín v Rakúsku vlastnú politiku zmierňovania protipandemických opatrení. V niektorých otvorili prevádzky okamžite, v iných boli zatvorené o niekoľko dní dlhšie. Metropola Viedeň sa minulý týždeň rozhodla otvoriť obchody a vianočné trhy, no reštaurácie a hotely nechala zatvorené až do pondelka.

V Rakúsku výrazne klesla sedemdňová incidencia. Tá je momentálne na úrovni 215 prípadov na 100 000 obyvateľov, kým koncom novembra sa pohybovala okolo čísla 1 100. Okrem toho počas lockdownu klesol aj počet pacientov na oddeleniach intenzívnej starostlivosti.

V snahe spomaliť šírenie nového variantu omikron Rakúsko zaviedlo prísnejšie cestovné obmedzenia. Od pondelka sa musia osoby prichádzajúce do Rakúska preukázať potvrdením o zaočkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19. Vakcinácia dvomi dávkami sa však už nepovažuje za dostatočnú, cestujúci musia byť zaočkovaní tromi dávkami alebo disponovať negatívnym PCR testom.

Rakúšania alebo iných štátov Európskej únie môžu vstúpiť na územie Rakúska aj bez potvrdenia o očkovaní alebo zotavení, no po príchode čelia povinnej 10-dňovej karanténe.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies