Radičová meškala k Němcovej i Havlovi

NETKY.SK • 19 Október 2010, 07:51 • 2 min
Radičová meškala k Němcovej i Havlovi

Radičová meškala k Němcovej i Havlovi

slovakia

left justify in out

img

Stretnutie premiérky SR Ivety Radičovej s pravicovým šéfom českého Senátu Přemyslom Sobotkom (ODS) v rámci jej prvej oficiálnej návštevy Česka zaujalo našu premiérku natoľko, že do vedľajšej budovy Poslaneckej snemovne, ktorá je doslova iba cez ulicu, prišla premiérka s osemminútovým meškaním. V dolnej komore pritom na Radičovú netrpezlivo čakala predsedníčka Miroslava Němcová (ODS), ktorá je v českom hierarchickom rebríčku tretím najvyšším ústavným činiteľom – po prezidentovi a šéfovi Senátu, a pred premiérom.
      Ešte väčšie meškanie oproti tzv. minútovníku, v ktorom je program oficiálnych návštev rozpočítaný presne na minúty, mala premiérka Radičová pri svojej poslednej pražskej zastávke u exprezidenta Václava Havla.
      Sedemdesiatštyriročného bývalého československého a českého prezidenta nechala premiérka čakať až nekonečných 15 minút. Havel jej to však asi nemal za zlé, pretože jej i tak verejne ďakoval za to, že "si našla čas", a v debate v jeho pracovni zotrvali oveľa dlhšie než bola plánovaná polhodina. A opakovane bolo počuť aj smiech. Exprezident Václav Havel navyše svojho slovenského hosťa pred novinármi odmenil výrokom, že verí, že práve ona "bude raz prezidentkou" Slovenska.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies