Nemecko sa snaží o zachovanie jednotného postoju EÚ voči Číne

NETKY.SK • 27 November 2019, 15:03 • 2 min
Nemecko sa snaží o zachovanie jednotného postoju EÚ voči Číne

BERLÍN - V dnešných hodinách sa tak na pôde parlamentu vyjadrila nemecká kancelárka Angela Merkelová.

slovakia

left justify in out

"Jedno z najväčších nebezpečenstiev spočíva v tom, že každá európska krajina by sledovala svoju vlastnú politiku a Európania by vysielali rozporuplné signály", vyhlásila nemecká kancelárka v parlamente.

 

img

 

"To by nebolo katastrofálne pre Čínu, ale pre nás v Európe," povedala a ako príklad spomenula bezpečnostné štandardy pre mobilnú sieť 5G. Uznala, že existuje "konkurencia systémov" medzi EÚ a Čínou. "Neviem, či odpoveďou na konkurenciu systémov... môže byť izolácia," konštatovala.

 

img

 

Nemecká kancelárka predtým zdôraznila, že zachovanie obrannej Severoatlantickej aliancie je pre Nemecko nanajvýš dôležité. Povedala to iba niekoľko dní po tom, ako francúzsky prezident Emmanuel Marcon vyhlásil, že NATO zažíva stav "mozgovej smrti".

 

img

 

"Udržanie NATO je dnes dokonca ešte viac v našom vlastnom záujme, ako tomu bolo v časoch studenej vojny - alebo prinajmenšom rovnako dôležité, než tomu bolo v časoch studenej vojny," vyhlásila Merkelová.

 

img

 

"Pretože, a povedal to povedal minister zahraničných vecí, Európa sa v súčasnosti nedokáže ubrániť sama," uviedla týždeň pred summitom NATO v Londýne.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies