Radičová sa stala členkou skupiny na vysokej úrovni Rady Európy

NETKY.SK • 1 August 2022, 18:14 • 2 min
Radičová sa stala členkou skupiny na vysokej úrovni Rady Európy

ŠTRASBURG/BRATISLAVA – Bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová sa stala členkou Reflexnej skupiny na vysokej úrovni, ktorú zriadila Rada Európy. Pre TASR to potvrdila Radičová.

slovakia

left justify in out

„Moje členstvo je predovšetkým dôležité z dôvodu zastúpenia SR pri vypracúvaní strategických priorít Rady Európy v dôsledku zásadných geopolitických a štrukturálnych zmien,“ uviedla pre TASR bývalá premiérka.
 

 

Reflexnú skupinu na vysokej úrovni Rady Európy vytvorila jej generálna tajomníčka Marija Pejčinovičová Buričová s cieľom reagovať na aktuálne výzvy, s ktorými sa Európa stretáva v poslednom období. Ide najmä o nové geopolitické skutočnosti súvisiace s vojnou na Ukrajine, európsky integračný proces či politiku agresie, ktorú uplatňujú ruskí a bieloruskí lídri, uvádza sa v tlačovej správe o cieľoch skupiny.

 

img

      

Úlohou Reflexnej skupiny je definovať koncepciu podpory a spolupráce s Ukrajinou a ďalšími nečlenskými štátmi EÚ, presadzovať zlepšovanie vzťahov s ruskou a bieloruskou občianskou spoločnosťou, predchádzať násiliu páchanému na ženách a domácemu násiliu či posudzovať vplyv nepristúpenia Európskej únie k Európskemu dohovoru o ľudských právach.
      

Reflexnú skupinu na vysokej úrovni tvorí sedem vysokopostavených jednotlivcov, ktorí majú odzrkadľovať geografické rozloženie a vekovú a rodovú rovnováhu. Jej predsedníčkou je írska exprezidentka Mary Robinsonová.

 

img

      

Okrem Ivety Radičovej sú ďalšími členmi skupiny grécky politik Evangelos Venizelos, francúzsky expremiér Bernard Cazeneuve, bývalá nórska ministerka zahraničných vecí a obrany Ine Marie Eriksen Söreideová, niekdajšia vysoká predstaviteľka Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová a andorrský politik Josep Dalleres.

 

 

Možno vás zaujme: Na Slovensku sloboda slova nič neznamená, vyhlásil Blahatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies