Quick-Step na Okolo SR s jasným cieľom, Steels:"Prišli sme vyhrávať"

NETKY.SK • 12 September 2018, 11:45 • 2 min
Quick-Step na Okolo SR s jasným cieľom, Steels:"Prišli sme vyhrávať"

ŠTRBSKÉ PLESO - Jedným z najväčších favoritov 62. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska bude stajňa Quick-Step Floors.

slovakia

left justify in out

Belgický tím sa na slovenských cestách predstaví v silnom zložení aj s Julianom Alaphilippom, Nikim Terpstrom či Zdenkom Štybarom. "Sme tu na to, aby sme vyhrávali jednotlivé etapy," netajil športový riaditeľ Tom Steels.

"Jednotlivé etapy budú určite ťažké a vieme, že veľmi náročná bude už tá prvá. Sme 14 dní pred majstrovstvami sveta, takže to neberieme ako nejaký tréning, naopak, prišli sme vyhrávať," uviedol Steels. Jeho kolega Davide Bramati si uvedomuje, že vysoké očakávania budú najmä od dvoch tímov WorldTour, Quick-Step Floors a Bora Hansgrohe. "Nemyslím si, že sa o prvenstvo popasujú iba dva WorldTour tímy, ale do listín víťazov prehovoria aj ostatní jazdci. My tomu musíme prispôsobiť taktiku, aby sme boli úspešní."

K favoritom bude patriť Julian Alaphilippe, ktorý tento rok dvakrát vyhral etapu na Tour a aj na Slovensko si prišiel po úspech. "Sme silný tím a urobíme maximum. Na prológu si vyskúšame preteky a tam získame nejaký obraz o nasledujúcich pretekoch. Bude to naozaj vítaná príprava pred blížiacim sa šampionátom," poznamenal Alaphilippe, ktorý bude ako víťaz vrchárskej súťaže na Tour de France veľkou hviezdou podujatia. "Ja sa hviezdou nenazývam, ale je pravda, že sa mi v tejto sezóne darí. Aj na týchto pretekoch spravím všetko pre úspech. Pokúsim sa o dobré výsledky, ale zároveň chcem byť k dispozícii aj divákom."

Zatiaľ čo zvyšok belgického tímu sa na Slovensku predstaví prvýkrát, český pretekár Zdeněk Štybar vstúpi do známych vôd. "Veľmi sa teším, že môžem pretekať na Slovensku, je to pre mňa niečo ako domáca pôda. Viacerých jazdcov poznám zo spoločných šampionátov. Dôležité bude, ako sa budem cítiť po dlhej ceste z Kanady. Dúfam, že sa na prológu preberiem a rýchlo sa do toho dostanem. Verím, že ukážeme, že sme sem neprišli iba na výlet."

Spoločne s tímom Quick-Step Floors bude k najväčším favoritom patriť Bora-Hansgrohe, v ktorého farbách sa predstavia Slováci Juraj Sagan a Erik Baška. Organizátorov zároveň teší fakt, že pozvanie prijali aj ďalšie špičkové kontinentálne tímy - Cofidis, Solutions Crédit, Roompot Nederlandse Loterij či taliansky Bardiani CSF.

Organizátori sa opäť o niečo priblížili k naplneniu svojich dlhodobých cieľov. Tými sú stabilizovať sa v kategórii 2.1, pritiahnuť na domáce preteky trojnásobného majstra sveta Petra Sagana a dostať ich do priameho prenosu na Eurosporte. "Aby sme mohli ukázať Slovensko tak, ako obdivujeme Francúzsko, Taliansko a Španielsko na Tour, Gire či Vuelte. Veríme, že keď kvalitne zorganizujeme tento ročník, na budúci rok bude ešte kvalitnejší pelotón a presvedčíme aj manažérov Peťa Sagana a v najbližšom období príde," poznamenal prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara, ktorý je zároveň už siedmy rok generálny riaditeľ pretekov Okolo Slovenska.

Tohtoročná trať má päť etáp. Po úvodnom prológu na 1,6 km v uliciach Popradu nasleduje "Tatranská etapa" so siedmimi horskými prémiami a dojazdom na Štrbské Pleso (164,4 km), sedem vrchárskych skúšok nasleduje aj v 2. etape z Ružomberka na futbalový štadión v Dubnici nad Váhom (191,7 km). V 3. čaká na pelotón 180,6 zvlnených km do Nitry vhodných pre klasikárov a na záver dostanú šancu aj špurtéri s nedeľňajším cieľom v Galante (157,2 km). "Verím, že tu bude bojovať Erik Baška o víťazstvo," želal si Privara. Dokopy čaká na cyklistov 696 km cez 111 miest a obcí Slovenska so 17 vrchárskymi a 12 rýchlostnými prémiami.

 

prehľad etáp 62. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska:

streda, 12. septembra: prológ na 1,6 km (Poprad - Poprad)

štvrtok 13. septembra: 1. etapa (Poprad - Štrbské Pleso, 164,4 km) - horská

piatok 14. septembra: 2. etapa (Ružomberok - Dubnica nad Váhom, 192 km) - kopcovitá

sobota 15. septembra: 3. etapa (Dubnica nad Váhom - Nitra, 180 km) - zvlnená

nedeľa 16. septembra: 4. etapa (Nitra- Galanta, 157,2 km) - rovinatá

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
rybar
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies