Prvý ročník piešťanského festivalu sa bude niesť v znamení nášho národného hrdinu

NETKY.SK • 18 Apríl 2019, 10:23 • 2 min
Prvý ročník piešťanského festivalu sa bude niesť v znamení nášho národného hrdinu

PIEŠŤANY - V rámci prvého ročníka Festivalu letectva Piešťany (FLP), ktorý sa uskutoční v prvý májový víkend, bude súčasťou programu aj skupinový prelet lietadiel ponad mohylu na Bradle. Celý festival sa ponesie v znamení stého výročia tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika.

slovakia

left justify in out

Medzi pilotmi bude napríklad aj prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella. "Na lietadlách Viper SD-4, Sport Cruiser PS 28, Bristell, Cessna 172 a Cirrus SR 22 odletia z Lučenca do Talianska. Odtiaľ potom poletia na Festival letectva po trase, ktorou presne sto rokov predtým letel do svojej vlasti M. R. Štefánik," uviedol hovorca FLP Dušan Hein.

 

img

 

Prvou zastávkou bude bratislavské letisko, kde položia kyticu k soche generála Štefánika. Následne sa letci presunú na piešťanský Festival letectva s preletom ponad Mohylu M. R. Štefánika na Bradle. "Po zosadnutí na piešťanské letisko vypneme motory a prvý slovenský kozmonaut Bella požiada návštevníkov o symbolickú minútu ticha. Celý spomienkový let sa uskutoční niekedy okolo poludnia," vysvetlil prezident SFUL Marián Sluk.

 

 

Po pilotoch SFUL-u bude obloha patriť výsadku parašutistov s veľkou podobizňou M. R. Štefánika a vlajkami účastníkov festivalu. O finále sa potom postará Letecký útvar Ministerstva vnútra SR s lietadlami Airbus A319 a Fokker 100.

 

img

 

Návštevníkov festivalu čaká aj divadelné umenie na zemi v podobe dramatického stvárnenia dôležitých okamihov zo Štefánikovho života na jednom z hlavných pódií. S bohatým programom prídu podľa organizátorov do Piešťan aj Pozemné sily Ozbrojených síl SR. Ich príslušníci predstavia prácu vojaka, odprezentujú novú i historickú techniku a návštevníkom popri tom v poľnej kuchyni upečú čerstvé pekárenské výrobky. 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies