Prvá plavecká 48-hodinovka sa pokúsi o zápis do knihy rekordov: Pokúsia sa o to dvaja Slováci

NETKY.SK • 18 Október 2018, 15:44 • 2 min
Prvá plavecká 48-hodinovka sa pokúsi o zápis do knihy rekordov: Pokúsia sa o to dvaja Slováci

TOPOĽČANY – O zápis do slovenskej i do Guinessovej knihy rekordov sa pokúsia plavci z plaveckého klubu Pirana Sport Club, ktorí organizujú pre verejnosť prvú slovenskú 48-hodinovku v plávaní.

slovakia

left justify in out

Podujatie sa bude konať od 4. do 6. novembra, keď bude mestská plaváreň otvorená a nepretržite sprístupnená verejnosti.

 

Podľa organizátorov ide o prvý slovenský pokus o činnosť, ktorá bude trvať 48 hodín nepretržite štafetovým spôsobom.

 

„Pokúsime sa o ustanovenie rekordu v 48-hodinovom plávaní a tiež individuálneho rekordu, ktorým je pokus o prekonanie Lamanšského prielivu, teda 33,8 kilometra, v topoľčianskom 25-metrovom bazéne. Jeho súčasťou bude aj minuloročný účastník 24-hodinového plávania Róbert Šupa, ale aj odchovankyňa topoľčianskeho plávania a vodného póla Ingrida Nechalová, ktorá sa pripravuje na preplávanie Lamanšského prielivu v roku 2020,“ informovali organizátori.

 

Ako pripomenuli, na podujatí sa očakáva vytvorenie viacerých individuálnych rekordov. Súčasťou podujatia bude aj autogramiáda známych športových osobností.

 

„Pozývame všetkých plaveckých nadšencov, aby sa prišli zúčastniť prvej topoľčianskej 48-hodinovky v plávaní. Plaváreň bude možné navštíviť v akúkoľvek dennú či nočnú hodinu, zaplávať si a zažiť pravú športovú atmosféru,“ pozývajú organizátori.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies