Prokurátor obžaloval poslanca Mazureka za nevhodné výroky v rádiu

NETKY.SK • 4 December 2017, 12:47 • 2 min
Prokurátor obžaloval poslanca Mazureka za nevhodné výroky v rádiu

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v pondelok na Špecializovaný trestný súd obžalobu na Milana M. pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v jednočinnom súbehu s prečinom podnecovania hanobenia a vyhrážania osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine alebo pôvodu rodu.

slovakia

left justify in out

TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. "V októbri 2016 v rámci živého vysielania relácie Debata na telefón Rádia Frontinus, vystupujúc ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a ako člen Výboru pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť NR SR za politickú stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, okrem iného uviedol výroky, ktoré v kontexte celého vystúpenia v rozhlasovej relácii spĺňajú definičné znaky znevažujúcich prejavov z hľadiska príslušnosti ku konkrétnemu – rómskemu etniku, majú rasistický charakter a z ich obsahu vyplýva zámer vyvolať nenávisť voči príslušníkom tejto etnickej skupiny," uviedla Tökölyová.

 

Milan M. bol 2. októbra 2016 jediným hosťom relácie Rádia Frontinus Debata na telefón. Vyjadroval sa na témy riešenia rómskej problematiky, migrantov, väzenského systému, dôchodkov, prerozdeľovania verejných financií, činnosti koalície, opozície, generálneho prokurátora a mimovládnej organizácie Ľudia proti rasizmu. Na reláciu Debata na telefón z 2. 10. 2016 prišlo osem sťažností.

 

Vysielateľ Rádia Frontinus dostal za debatu s Milanom M. pokutu vo výške 15.000 eur. Sankciu mu uložila Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR), ktorá konštatovala porušenie zákazu podnecovania nenávisti.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies