Proces v kauze pozemkovej mafie museli pre práceneschopnosť odročiť

NETKY.SK • 17 Júl 2012, 07:35 • 2 min
Proces v kauze pozemkovej mafie museli pre práceneschopnosť odročiť

Proces v kauze pozemkovej mafie museli pre práceneschopnosť odročiť - Krimi Proces s Radoslavom Z. a ďalšími šiestimi obžalovanými v kauze pozemkovej mafie, ktorý sa mal uskutočniť v dňoch 16.

slovakia

left justify in out

img

Proces s Radoslavom Z. a ďalšími šiestimi obžalovanými v kauze pozemkovej mafie, ktorý sa mal uskutočniť v dňoch 16. - 18. júla, sa nekonal.

Senát musel hlavné pojednávanie odročiť na začiatok októbra pre práceneschopnosť jedného z obžalovaných. Nesúhlasil totiž s tým, aby sa vo veci konalo v jeho neprítomnosti. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková.

Rovnako výsluch policajného agenta, ktorý je hlavným svedkom v tejto kauze, sa 23. apríla odložil. Dôvodom boli črevné problémy obžalovaného Stanislava W., ktorý pre ne neprišiel na pojednávanie. Súd o svojich zdravotných problémoch informoval pol hodinu pred pojednávaním elektronickou poštou. Bez jeho súhlasu nemohlo pojednávanie pokračovať.

Sedem obžalovaných prokuratúra viní z podvodov s pozemkami v bratislavskej Devínskej Novej Vsi v hodnote 15,5 milióna eur. Policajného agenta a hlavného svedka prípadu Jozefa D. priviedli koncom apríla na súd v putách príslušníci justičnej stráže. Vtedy bol vo väzbe, pretože ho obvinili v inom prípade podvodov s nehnuteľnosťami, ktorým sa zaoberá Okresný súd Bratislava I. Prokurátorka generálnej prokuratúry ho považuje za organizátora trestnej činnosti a v pozícii agenta v tomto druhom prípade nikdy nevystupoval.

Podľa obžaloby si obžalovaní koncom roka 2007 vytypovali nehnuteľnosti v katastrálnom území Devínskej Novej Vsi s rozlohou približne 284.000 metrov štvorcových. Ich hodnota v slovenských korunách bola vtedy približne pol miliardy. Pozemky údajne previedli na takzvaných hercov, ktorí mali falošné doklady totožnosti a na úradoch sa vydávali za majiteľov nehnuteľností. Ďalším krokom mal byť prevod nehnuteľností z hercov na spriaznené osoby. Radoslav Z., Gabriela J., Stanislav W., Ivana Š., Terézia Ny., Zuzana H. a Vlastimil B. sú obvinení z podvodu, falšovania a pozmeňovania verejnej listiny.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies