Prípravy na vianočné turné Roba Opatovského sú v plnom prúde. Na čo sa môžu fanúšikovia tešiť?

NETKY.SK • 9 Október 2023, 18:30 • 4 min
Prípravy na vianočné turné Roba Opatovského sú v plnom prúde. Na čo sa môžu fanúšikovia tešiť?

BRATISLAVA - Od prvej adventnej nedele, 26. novembra až do 20. decembra bude spevák a hudobník Robo Opatovský na svojom tohtoročnom Šťastné a Veselé Tour 2023. Na vybraných koncertoch ho budú sprevádzať aj špeciálni hostia – Bystrík, Marián Čekovský a skupina Fragile.

slovakia

left justify in out

„Prípravy na vianočné turné sú už v plnom prúde. Nadväzujem na úspešné minuloročné turné k albumu Šťastné a Veselé, ale chcel by som, aby to bolo ešte veselšie a vianočnejšie. Rovnako ako aktualizované fotografie od Lenky Filipeje,“ povedal spevák R. Opatovský. Ten plánuje mať na každom koncerte miestny detský spevácky zbor a verí, že možnosť vystúpiť na profesionálnom pódiu bude pre deti unikátny zážitok. „V Bratislave sme si už so zborom prešli niektoré pesničky, zopakovali sme si veci z minulého roka a nahrali si vybrané z nich, aby sme ich mohli ešte vylepšiť,“ prezradil umelec, z ktorého sála nadšenie z príprav.

Koncerty v Bratislave, Piešťanoch, MartineTrenčíne budú mať aj svojich špeciálnych hostí. V hlavnom meste bude Opatovského sprevádzať jeho kamarát Bystrík, s ktorým má dueto Na kopce. Pesnička si získala svojich fanúšikov aj vďaka videoklipu, inšpirovanému filmom S tebou mně baví svět, v ktorom nechýbali komické a až extrémne situácie. V jednom momente dokonca spevák prišiel o šaty a naháňal deti, ktoré s nimi utekali.

Počas tohto roka uviedol do života Robo Opatovský aj dueto s Mariánom Čekovským Po čom ženy túžia. Hoci sa jedná o nevianočnú skladbu, nebude chýbať v setliste turné. Špeciálne v Martine, kde bude hosťom aj samotný Marián Čekovský. „Samozrejme, bude aj do veľkej miery improvizácia. Dohodli sme sa však, že odohráme veľa vianočných skladieb,“ povedal R. Opatovský.

Špeciálnym hosťom bude skupina Fragile, s ktorou umelec spolupracuje po prvý raz. S Braňom Kostkom sa však pozná ešte z čias štúdií na konzervatóriu. „Fanúšikovia ich budú môcť vidieť v Piešťanoch a Trenčíne. A budú to vlastne dva plnohodnotné koncerty, môj aj ich. Špecialitou budú duetá Čas sviečok a Vianoce, ktoré si s nimi zaspievam, rovnako ako skladba Na kopce, v ktorej vystúpia všetci chlapi zo skupiny,“ prezradil spevák. Počas celého turné ho bude sprevádzať aj jeho kapela v zložení Roman Mečiar, Ernest Vizváry, Michal Fedor a Robo Tkáč.

V playliste Šťastné a Veselé Tour 2023 sa objavia hlavne vianočné skladby ako Na Vianoce chcem byť doma, Vianočný kráľ a ďalšie zo štyroch vianočných albumov, ktoré Robo Opatovský doteraz vydal. Najviac sa spevák teší na pieseň V bájnom Betleheme, ku ktorej chystá videoklip: „Je to muzikantská a spevácky náročná pesnička. Na každom z koncertov minulý rok zožala standing ovation a hoci som ju pôvodne netipoval na singel, tak tieto reakcie zmenili môj názor a rozhodol som sa pripraviť k nej videoklip. Ten vyjde začiatkom novembra a sám som zvedavý, ako sa ľuďom bude páčiť.“ Z „nevianočných skladieb“ sa môžu fanúšikovia tešiť na úspešné skladby Keď muž miluje ženu, Modlím sa hudbou alebo Muž a žena.
 
Vstupenky na Šťastné a Veselé Tour 2023 sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: WooWoo / Andrea Čurná Foto: Robo Opatovský
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies