Pripravte sa na vlnu horúčav! Vysoké denné teploty potrápia najmä západné a južné Slovensko

NETKY.SK • 6 Júl 2021, 07:28 • 2 min
Pripravte sa na vlnu horúčav! Vysoké denné teploty potrápia najmä západné a južné Slovensko

BRATISLAVA – Slovenský hydrometorologický ústav (SHMÚ) vydal pre západné a južné Slovensko na najbližšie dva dni výstrahy pred horúčavami.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom na svojej webovej stránke. Teplota vzduchu sa v niektorých oblastiach môže vyšplhať aj na 35 stupňov Celzia.

Na utorok 6. júla vydal SHMÚ pre 15 okresov výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami od 14:00 do 18:00. Ide o okresy Skalica, Senica, Malacky, Trnava, Pezinok, Bratislava, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Nitra, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Levice a Veľký Krtíš. Teplota vzduchu v týchto okresoch môže dosiahnuť 33 stupňov.

V stredu 7. júla bude prvý a druhý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami platiť od 13:00 do 18:00 hodiny pre všetky okresy v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji a pre takmer všetky okresy v Banskobystrickom a Košickom kraji.Teploty vzduchu môžu dosiahnuť 33 až 36 stupňov Celzia.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies