Prieskum: SNS by sa vrátila do parlamentu, SaS by zostala mimo

NETKY.SK • 3 December 2013, 12:38 • 2 min
Prieskum: SNS by sa vrátila do parlamentu, SaS by zostala mimo

BRATISLAVA - Ak by sa parlamentné voľby konali koncom novembra, víťazom by sa stala strana Smer-SD so ziskom 39,8 percenta hlasov.

slovakia

left justify in out

Druhé miesto by patrilo KDH s podporou 9,6 percenta nasledované hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, ktoré by podporilo 8,7 percenta voličov. V národnej rade by sedeli aj poslanci strán Most-Híd (7,7 percenta), SDKÚ-DS (7 percent) a so ziskom 5,1 percenta by sa do parlamentu vrátila Slovenská národná strana. Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý urobila agentúra Polis Slovakia pre agentúru SITA v dňoch 24. až 28. novembra na vzorke 1 202 respondentov starších ako 18 rokov. Respondentov sa opýtali: Keby sa parlamentné voľby konali tento víkend, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?

Pred bránami parlamentu by podľa prieskumu zostala strana Sloboda a Solidarita, ktorú by volilo 4,8 percenta respondentov. Rovnakú podporu dosiahla aj Strana maďarskej komunity. Tri a pol percentná podpora by nestačila na účasť v parlamente ani hnutiu Nová väčšina - Dohoda. Ľudovú stranu - Naše Slovensko by volilo podľa prieskumu 3,4 percenta a Komunistickú stranu Slovenska 1,7 percenta opýtaných. 

Z prieskumu tiež vyplýva, že podpora strán Smer-SD, KDH sa v posledných troch mesiacoch zostáva na podobných úrovniach. Hnutiu Igora Matoviča namerala agentúra Polis v septembri podporu 9,4 percenta. Rástla podpora SNS, v septembri by národniarov volilo 4,8 percenta opýtaných. Naopak, klesol počet respondentov, ktorí by volili SaS, v septembrovom prieskume by za nich zahlasovalo 5,6 percenta respondentov. Rast zaznamenala aj Ľudová strana - Naše Slovensko, ktorú by v septembri volili dve percentá opýtaných. 

Tvorcovia prieskumu sa ľudí pýtali aj to, ktorú stranu by volili, keby nemohli voliť stranu, ktorú pôvodne uviedli. Najviac ľudí v tomto prípade by volilo KDH (16,1 percenta), ďalej SDKÚ-DS (15,1 percenta) a Smer-SD (15 percent). twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies