PRIEMYSEL: Holcim kupuje od Lafarge časť francúzskych a švajčiarskych aktív

NETKY.SK • 28 December 2010, 08:29 • 2 min
PRIEMYSEL: Holcim kupuje od Lafarge časť francúzskych a švajčiarskych aktív

PRIEMYSEL: Holcim kupuje od Lafarge časť francúzskych a švajčiarskych aktív

slovakia

left justify in out

img

Švajčiarska spoločnosť Holcim kúpi od svojho najväčšieho rivala, francúzskej firmy Lafarge, časť aktív vo Švajčiarsku a Francúzsku. Oznámil to dnes Holcim.
      Druhý najväčší producent cementu na svete, ktorý okrem Lafarge súperí o trhy aj s mexickým Cemexom a nemeckou spoločnosťou HeidelbergCement, oznámil, že od januára 2011 kupuje od Lafarge celkovo osem lomov a štrkovísk, plus štyri výrobné závody vo francúzskom Alsasku a štyri ďalšie závody v oblasti okolo Bazileja. Sumu Holcim nezverejnil.
      Firma uviedla, že kúpou lomov a štrkovísk v Alsasku zlepší dodávky cementárenských produktov pre svojich zákazníkov. "Keďže niektoré štrkoviská sa nachádzajú tesne pri rieke Rýn, Holcim bude schopný dodávať štrk a piesok loďou nielen do Švajčiarska a južného Nemecka, ale aj do Luxemburska a Holandska," oznámila firma. Francúzsky Lafarge zasa odpredáva niektoré aktíva preto, aby vylepšil stav svojich financií.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies