Prešovská kriminálna polícia zadržala drogového dílera priamo pri čine

NETKY.SK • 27 Jún 2024, 09:38 • 2 min
Prešovská kriminálna polícia zadržala drogového dílera priamo pri čine

PREŠOV - V prípade dokázania viny mu za drogovú trestnú činnosť hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

slovakia

left justify in out

Priamo pri čine zadržala prešovská krajská kriminálna polícia v utorok dílera drog. Ako informuje polícia na sociálnej sieti, k jeho zadržaniu došlo po dlhodobom monitorovaní drogovej scény na teritóriu mesta Prešov a širšieho okolia.

"Počas cielenej policajnej akcie za účasti policajtov pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove bol podnikateľ z Prešova, ktorý ako díler zásoboval užívateľov drog v Prešove a jeho okolí, zadržaný skôr, ako mohol omamné látky poskytnúť svojim odberateľom," uvádza polícia.

Počas akcie zaistili drogy, ktoré mal podnikateľ pri sebe a ich predajom získaval pre seba finančný prospech. Kriminalisti následne vykonali domovú prehliadku, pri ktorej boli zaistené ďalšie podozrivé látky. Tie budú predmetom znaleckého skúmania.

"Zadokumentované konanie zadržaného podnikateľa, ktorý bol dlhodobo v hľadáčiku prešovskej krajskej kriminálky, odhalilo podstatnú časť mozaiky a táto začína postupne poskytovať ucelenejší obraz v súvislosti s predajom drog na teritóriu Prešovského kraja, na odhaľovaní ktorej krajskí kriminalisti aktívne pracujú," informuje polícia.

Momentálne so zadržaným vykonávajú procesné úkony. V prípade dokázania viny mu za drogovú trestnú činnosť hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj? FB/Polícia SR-Prešovský kraj, Foto: ta3.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies