Pri zastupiteľstve v Galante začne pracovať komisia pre kontrolu transparentnosti

NETKY.SK • 27 Február 2023, 19:30 • 2 min
Pri zastupiteľstve v Galante začne pracovať komisia pre kontrolu transparentnosti

Galanta - Komisia pre kontrolu transparentnosti by sa mala stať po utorkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Galante súčasťou samosprávnych orgánov mesta.

slovakia

left justify in out

Radnica prichádza s návrhom na jej konštituovanie a následne na voľbu členov z radov občanov. Vyplýva to z materiálov, ktoré zverejnila k rokovaniu MZ. Nová komisia MZ má kontrolovať dodržiavanie zákonnosti postupu mesta v rôznych oblastiach, jej úlohou bude pomenovať nedostatky a navrhnúť riešenia na zlepšenie. Má ísť o prístup k informáciám, účasť verejnosti na rozhodovaní, verejné obstarávanie a zabezpečovanie služieb, tiež predaj a prenájom majetku, rozpočet a zmluvy, dotácie a granty. Komisia bude sledovať aj transparentnosť v oblasti bytovej politiky a sociálnych zariadení, územného plánovania a investičných zámerov, má dohliadať aj na personálnu politiku a konflikt záujmov u predstaviteľov samosprávy. V stanovenom termíne záujem o pôsobenie v danej komisii prejavilo 11 občanov, z nich by malo MZ zvoliť na obdobie rokov 2022 - 2026 siedmich. 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies