Pri príležitosti 20.výročia cirkevného školstva v SR ocenia 24 pedagógov

NETKY.SK • 12 Október 2010, 7:3 • 2 min
Pri príležitosti 20.výročia cirkevného školstva v SR ocenia 24 pedagógov

Pri príležitosti 20.výročia cirkevného školstva v SR ocenia 24 pedagógov

slovakia

left justify in out

img

Pri príležitosti 20. výročia obnovenia cirkevného školstva na Slovensku sa 12. a 13. októbra uskutoční v Poprade celoslovenské stretnutie riaditeľov katolíckych škôl. V rámci stretnutia udelia morálne ocenenie 24 slovenským pedagógom. Prevezmú si ich z rúk predsedu Komisie pre katechizáciu a školstvo pri Konferencii biskupov Slovenska (KBS) Mons. Rudolfa Baláža.
      Udelenie ocenení pripravila Subkomisia KBS pre cirkevné a ostatné školy za významné zásluhy pri zriaďovaní či obnovení cirkevných škôl po roku 1989. Jednu z pamätných medailí udelia in memoriam za ľudské a profesionálne svedectvo obetavosti Mgr. Magdalény Jelínkovej, riaditeľky Základnej školy s materskou školou Antona Bernoláka v Martine.
      Na celoslovenskom stretnutí v Poprade sa prítomným prihovorí predseda Komisie KBS pre katechizáciu a školstvo Rudolf Baláž, činnosť Subkomisie KBS pre cirkevné a ostatné školy priblíži Jana Brázdilová. Na dvojdňovom podujatí odznejú okrem iných prednášky o morálnom profile katolíckeho učiteľa, o aktuálnej situácii v regionálnom školstve v SR, o výchove v postmodernej dobe a iné. Súčasťou programu sú aj sväté omše v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie a koncert na počesť ocenených pedagógov, informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska v Bratislave.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona