Pri prenasledovaní unikajúceho auta museli policajti použiť aj zbraň

NETKY.SK • 20 Január 2019, 16:01 • 2 min
Pri prenasledovaní unikajúceho auta museli policajti použiť aj zbraň

BRATISLAVA - Pri prenasledovaní unikajúceho auta museli policajti v sobotu v Bratislave použiť aj zbraň. Ako ďalej agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, krátko po 22:00 spozorovala hliadka Diaľničného oddelenia Policajného zboru v Trnave na 49 kilometri diaľnice D1 v smere do Bratislavy dve autá idúce v strednom jazdnom pruhu.

slovakia

left justify in out

„Vozidlá značky Škoda Rapid a Škoda Octavia combi hliadka predbehla a za použitia zvláštneho výstražného svetelného zariadenia so svetelnou rampou na zadnom skle s nápisom „Prosím, nasleduj ma“ vyzvala, aby ju nasledovali na odpočívadlo Čataj. Vodič vozidla Škoda Octavia na výzvu nereagoval a v jazde pokračoval v smere do Bratislavy, pričom hliadka polície vozidlo v úseku diaľnice D1 niekoľkokrát predbehla a za použitia výstražného svetelného znamenia pokúšala zastaviť,“ povedal Szeiff. Vodič podľa neho na tieto opakované výzvy nereagoval a v jazde vysokou rýchlosťou pokračoval. „Na úrovni odbočky z diaľnice D1 na Zlaté piesky vodič s vozidlom prudko odbočil v smere na cestu na Senec a ďalej na Túhovskú ulicu a bezohľadnou jazdou, v rýchlosti viac ako 120 kilometrov za hodinu, ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky,“ uviedol hovorca.

Vozidlo podľa Szeiffa následne pokračovalo za sústavného ignorovania výziev hliadky na zastavenie smerom na Staviteľskú ulicu, kde mimo obytnej zóny v zmysle ustanovení zákona o Policajnom zbore použila hliadka služobnú zbraň a vystrelila niekoľko varovných výstrelov do vzduchu. „Ani na tieto vodič nereagoval a unikal vysokou rýchlosťou smerom na Túhovskú ulicu. Tam hliadka opäť za dôsledného dodržania zákonných podmienok použila služobnú zbraň a zasiahla a poškodila zadné koleso unikajúceho vozidla,“ povedal Szeiff. Ani to však podľa neho vodiča neodradilo od unikania a vysokou rýchlosťou pokračoval smerom na nadjazd diaľnice D1 do Petržalky, následne zišiel na Gagarinovu ulicu, kde ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky kľučkovaním medzi vozidlami. „V mimoriadne nebezpečnej jazde vodič pokračoval až na Miletičovu ulicu, kde došlo k nárazu vozidla do vyvýšeného obrubníka a následnému poškodeniu pneumatiky, čím sa vozidlo stalo nepojazdným. Vodič bol hliadkou obmedzený na osobnej slobode. K zraneniu osôb v súvislosti s predmetnou udalosťou nedošlo,“ informoval Szeiff. Lustráciou následne policajti zistili, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 60 mesiacov. „Na miesto sa následne dostavila aj vodička s motorovým vozidlom značky Škoda Rapid, ktorá k celej udalosti následne podala vysvetlenie na príslušnom oddelení Policajného zboru,“ povedal Szeiff.

Po vykonaní potrebných úkonov bolo v tejto súvislosti povereným príslušníkom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II vznesené obvinenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia 41-ročnému Milanovi H. z Bratislavy. „Obvinený bol následne umiestnený v cele policajného zaistenia, vec sa realizuje v tzv. „superrýchlom“ konaní. V prípade preukázania viny je možné v súlade so zákonom uložiť trest odňatia slobody až na dva roky,“ dodal Szeiff.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies