Pri pobreží Čierneho mora zneškodnili mínu zo sovietskeho obdobia

NETKY.SK • 1 Júl 2022, 15:08 • 2 min
Pri pobreží Čierneho mora zneškodnili mínu zo sovietskeho obdobia

SOFIA – Bulharská armáda zneškodnila riadenou explóziou námornú mínu zo sovietskeho obdobia, ktorá sa nachádzala neďaleko pobrežia Čierneho mora.

slovakia

left justify in out

Oznámilo to ministerstvo obrany v Sofii, informovala v piatok stanica Sky New. Čiernomorské krajiny začali hlásiť nálezy takýchto mín v mori po tom, ako Rusko vo februári spustilo na Ukrajine vojenskú inváziu. Ukrajina a Rusko sa navzájom obviňujú z ich nastražovania.

 

 

Bulharské ministerstvo obrany uviedlo, že zničenú mínu ako prvá spozorovala motorová loď približne 27 námorných míľ (50 kilometrov) východne od ústia rieky Kamčija.
 

     

„Vojenskí experti túto mínu klasifikovali ako zakotvenú mínu typu JaM (jaščičnaja mina), umiestnenú v bojovej pozícii,“ uviedol rezort v oznámení. „Mína bola zničená riadeným výbuchom, ktorý vykonala skupina potápačov,“ dodalo ministerstvo.

 

Možno vás zujme: Začala sa nová kapitola dejín EÚ a Ukrajiny, vyhlásil Zelenskyjtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies