Pri explózii v uhoľnej bani zahynulo sedem baníkov

NETKY.SK • 26 Júl 2012, 06:52 • 2 min
Pri explózii v uhoľnej bani zahynulo sedem baníkov

Pri explózii v uhoľnej bani zahynulo sedem baníkov - Svet Sedem baníkov zahynulo pri explózii v uhoľnej bani v severnom Mexiku a záchranári vyniesli ich telá až po niekoľkých hodinách, informovala v noci nadnes tlačová agentúra Reuters. Stredajší výbuch v

slovakia

left justify in out

img

Sedem baníkov zahynulo pri explózii v uhoľnej bani v severnom Mexiku a záchranári vyniesli ich telá až po niekoľkých hodinách, informovala v noci nadnes tlačová agentúra Reuters.
      Stredajší výbuch v hĺbke 75 metrov pod zemou zrejme spôsobil nahromadený plyn. Nešťastie v mexickom štáte Coahuila poukázalo na nedostatočné bezpečnostné opatrenia v malých baniach.
      Záchranné práce, na ktorých sa zúčastnilo približne 50 ľudí, postupovali pomaly, pretože bolo potrebné baňu vyvetrať, aby sa zabránilo ďalšej explózii.
      Súkromná banská spoločnosť, vlastniaca baňu, kde došlo k explózii, už v minulosti čelila pokutám a sankciám, uviedlo mexické ministerstvo práce. Od roku 2009 mala firma 16 inšpekcií.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies