Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala do funkcie sedem nových sudcov všeobecných súdov

NETKY.SK • 15 Apríl 2021, 12:52 • 2 min
Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala do funkcie sedem nových sudcov všeobecných súdov

BRATISLAVA- Prezidentka Zuzana Čaputová dnes vymenovala do funkcie sedem nových sudcov všeobecných súdov.

slovakia

left justify in out

Dekrét si prevzali Vladislav Birás, Adam Hradský, Ivana Macková, Peter Molitoris, Martin Špak, Jaroslav Šupa a Radovan Turčík. Prezidentka pripomenula, že dôvera v justíciu bola v posledných rokoch veľmi oslabená. Preto od nastupujúcej generácie sudcov ľudia očakávajú, že zásadným spôsobom prispejú k jej obnove a posilneniu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

 

img

„Prevzatím dekrétu o vymenovaní za sudcu ste dnes na seba vedome a dobrovoľne prevzali povinnosť, že sa zdržíte všetkého, čo by mohlo narušiť vážnosť a dôstojnosť vašej funkcie. Vážnosť a dôstojnosť k vášmu povolaniu neodmysliteľne patrí, lebo nanajvýš vážne a dôstojné je aj vaše spoločenské poslanie: chrániť princípy demokratického a právneho štátu, chrániť slobodu a práva občanov, poskytovať občanom istotu zákonnosti a spravodlivosti,“ uviedla v príhovore prezidentka.

 

Určite si prečítajte: Zuzana Čaputová povedala, že dôvod požiadavky na vrátenie vakcín Sputnik V bol iný


Čaputová zdôraznila, že v záujme toho, aby si mohli plniť svoju misiu, majú sudcovia ústavou a zákonmi garantovanú nezávislosť. „Nie je to privilégium, ktoré vám bolo pridelené ako vyvolenej osobe. Inštitucionálna a individuálna nezávislosť vyplýva zo skutočnosti, že občania majú právo na zákonného, nezávislého, nestranného a spravodlivého sudcu. Považujte to, prosím, za najdôležitejšiu podmienku dobrého výkonu svojho povolania,“ doplnila prezidentka, ktorá zároveň novovymenovaným sudcom zagratulovala.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies