Prezidentka: Camp Žilina je ukážkovým príkladom funkčného systému pomoci

NETKY.SK • 13 Apríl 2022, 19:30 • 2 min
Prezidentka: Camp Žilina je ukážkovým príkladom funkčného systému pomoci

ŽILINA – Camp Žilina je ukážkovým príkladom funkčného systému pomoci pre ľudí, ktorí odišli z Ukrajiny na Slovensko po vypuknutí vojnového konfliktu. Po návšteve Campu Žilina a diskusii s osobnosťami regiónu to v stredu povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

slovakia

left justify in out

„Zanechalo to vo mne veľmi silný dojem. Na jednej strane to je téma ľudského utrpenia. Všetci ľudia, ktorí sa tam momentálne nachádzajú, zažili vojnu. Neutiekli pred ňou pred jej vypuknutím, takže to boli bolestné príbehy. Na druhej strane pozitívna emócia z toľkého dobra, ktoré sa tam stretlo,“ uviedla prezidentka. Doplnila, že na jedného z miestnych podnikateľov sa naviazalo množstvo dobrovoľníkov, pomoci neziskových organizácií a tretieho sektora.

 

img

 

„Vytvorili absolútne ukážkový príklad funkčného systému pomoci. Pretože poskytujú dovoz z hraníc do Žiliny, ubytovaciu pomoc, stravu, psychologickú pomoc, jazykové kurzy, starostlivosť o deti, pomoc pri vybavovaní administratívnych krokov. Je to ukážka profesionálneho, komplexného prístupu, na ktorý môže byť Žilina naozaj hrdá,“ podotkla Čaputová.

 

Diskusie o téme Návrat k ľudskosti a rozhovory s ľuďmi v rôznych regiónoch Slovenska považuje prezidentka za veľmi cenné. „Na jednej strane je úloha štátu, aby zabezpečil dôstojný život pre všetkých a naštartoval mechanizmy na obranu demokracie. Na druhej strane je úloha sociálnych kontaktov a ľudí, ktorí na Slovensku žijeme, aby sme v sebe rozvíjali ľudskosť a motivovali sa k nej. A ak náhodou túto príležitosť motivovať sa nemáme, aby sme si ju vytvorili,“ dodala prezidentka.

 

Možno vás zaujme: Prezidentka podpísala novelu vysokoškolského zákonatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies