Prezident vymenoval Matečnú za podpredsedníčku vlády SR

NETKY.SK • 29 November 2017, 15:32 • 2 min
Prezident vymenoval Matečnú za podpredsedníčku vlády SR

BRATISLAVA - Prezident SR Andrej Kiska v stredu vymenoval ministerku pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielu Matečnú (nominantka SNS) za podpredsedníčku vlády SR. Matečná je tak štvrtou podpredsedníčkou vládneho kabinetu, popri Robertovi Kaliňákovi, Petrovi Pellegrinim (obaja Smer-SD) a Lucii Žitňanskej (Most-Híd).

slovakia

left justify in out

"Možno že je to historický moment, že prvýkrát od vzniku Slovenskej republiky, od roku 1993, je podpredsedom vlády minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Je to určite potešujúce pre nás a možno pre rezort, pretože také témy ako je pôda, spotrebiteľ, ochrana zvierat, ochrana lesov a témy, ktoré súvisia s poľnohospodárstvom, budem môcť určite preniesť aj na vyššiu úroveň," priblížila Matečná na brífingu po svojom vymenovaní.

 

"V pozícii ministerky (pôdohospodárstva) témy dvojaká kvalita potravín, ochrana spotrebiteľa, nekalé obchodné praktiky, ktoré sme úspešne riešili počas slovenského predsedníctva v EÚ, pôda a zákon o pôde, kedy sme zrušili automatickú prolongáciu (nájmov) a umožnili tak malým a mladým farmárom sa ľahšie dostať k pôde a zároveň aj zákon o veterinárnej starostlivosti, sú tými témami, ktoré možno budem vedieť viac tlačiť na vládu. Vláda si určite v dnešnej dobe uvedomuje, že poľnohospodárstvo je dôležitá téma v našej krajine," doplnila.

 

Matečná si z titulu funkcie podpredsedníčky vlády trúfa v prípade potreby viesť rokovanie vládneho kabinetu. "Keď som viedla zasadnutia Rady ministrov v Bruseli, tak určite zasadnutia (slovenskej) vlády určite nie sú tou témou, z ktorej by som mala mať nejaký stres," dodala.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies