Prezident UEFA Platini odmieta obvinenia z korupcie

NETKY.SK • 9 December 2014, 16:43 • 2 min
Prezident UEFA Platini odmieta obvinenia z korupcie

PARÍŽ - Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini odmietol obvinenia vznesené voči jeho osobe v súvislosti s voľbou dejiska MS 2018 a 2022.

slovakia

left justify in out

"Som čistejší ako čistý," cituje slová Francúza agentúra dpa. "Nedostal som žiadneho Picassa, žiadne zlaté prúty, žiaden plyn, žiaden benzín," dodal.
     

Podľa Sunday Times dostal Platini od jedného z členov ruskej komisie maľbu, ktorá je pripisovaná Pablovi Picassovi. Britské periodikum zverejnilo niekoľko prominentných mien, ktoré dostali peniaze, alebo iné dary, v článku však chýbajú dôkazy.
     

Platini, ktorý je členom exekutívy Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), hlasoval o hostiteľských krajinách.
     

"Je množstvo tvrdení, fám, negatívnych vecí. Vždy som hlasoval podľa presvedčenia. Chcem, aby sa futbal dostal aj do nových regiónov. Ak sa však preukáže korupcia, bude potrebné hlasovať znovu," zakončil funkcionár.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies