Prezident Kiska schválil novelu zákona o pozemkových úpravách

NETKY.SK • 18 Apríl 2019, 15:37 • 2 min
Prezident Kiska schválil novelu zákona o pozemkových úpravách

BRATISLAVA - Z novely zákona vyplýva, že po novom už bude mať Rada pozemkového fondu o dvoch členov viac. Počas dnešných hodín podpísal novú formu zákona aj prezident SR Andrej Kiska.

slovakia

left justify in out

Podľa nových kritérii má byť jeden z členov Slovenského pozemkového fondu (SPF) zvolený na základe návrhov Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), zatiaľ čo druhého kandidáta vyberie Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK).

 

img

 

Doteraz rada pozostávala z 11 členov. "Vzhľadom na zrýchlenie rozhodovacích procesov rady a aplikačné problémy, či už v súvislosti s uskutočňovaním jednoduchých pozemkových úprav, daňovou problematikou a nájomnými vzťahmi s využívaním poľnohospodárskej pôdy, si prax žiada, aby členom rady bol aj zástupca z organizácií združujúcich obce, ako aj zástupca SPPK," zdôvodnili poslanci.

 

Novela zákona nadobúda účinnosť 1. juna tohto roku.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies