Prezident Andrej Kiska odcestoval na prvú štátnu návštevu Mexika

NETKY.SK • 21 November 2017, 07:50 • 2 min
Prezident Andrej Kiska odcestoval na prvú štátnu návštevu Mexika

BRATISLAVA - Prezident SR Andrej Kiska odcestoval v pondelok na pozvanie prezidenta Enriqueho Peňu Nieta na niekoľkodňovú (21.-23.11.) štátnu návštevu Spojených štátov mexických.

slovakia

left justify in out

Ide vôbec o prvú štátnu návštevu slovenského prezidenta v Mexiku.

 

Andrej Kiska bude v rámci programu rokovať s mexickým partnerom a ďalšími vysokými predstaviteľmi krajiny. Obsahom rozhovorov bude okrem iného ďalší rozvoj bilaterálnej spolupráce, osobitne v hospodárskej oblasti, v inováciách, vede či výskume.

 

Prezidenti podpíšu spoločnú deklaráciu o prehĺbení spolupráce oboch krajín. Na podpis je pripravených aj niekoľko zmluvných dokumentov v hospodárskej a kultúrno-školskej oblasti.

 

Počas návštevy vystúpi slovenský prezident na pôde Senátu mexického parlamentu, na slovensko-mexickom ekonomickom fóre a odovzdajú mu symbolický kľúč od hlavného mesta Mexika.

 

Súčasťou jeho programu bude i návšteva štátu Nuevo León, kde sa stretne so zástupcami najväčšieho mexického investora na Slovensku a navštívi Technologický inštitút mesta Monterrey.

 

Prezidenta bude na oficiálnej návšteve sprevádzať okrem podpredsedu Národnej rady SR Andreja Hrnčiara (Most-Híd) aj skupina podnikateľov a zástupcov akademickej obce.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies