Premiérka je v súvislosti s kauzou NADSME nekompetentná

NETKY.SK • 6 Október 2010, 7:30 • 2 min
Premiérka je v súvislosti s kauzou NADSME nekompetentná

Premiérka je v súvislosti s kauzou NADSME nekompetentná - Politika Exminister hospodárstva a poslanec Národnej rady SR Ľubomír Jahnátek (Smer-SD) považuje predsedníčku vlády SR Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS) v súvislosti s kauzou okolo Národnej agentúry pre roz

slovakia

left justify in out

img

Exminister hospodárstva a poslanec Národnej rady SR Ľubomír Jahnátek (Smer-SD) považuje predsedníčku vlády SR Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS) v súvislosti s kauzou okolo Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania (NADSME) za nekompetentnú, pretože rozpráva o veciach, ktorým nerozumie.
"Pani premiérka je slabá, rozpráva veci, ktorým nerozumie, a určuje úlohy, ktoré sú nerealizovateľné a v rozpore so zákonom," uviedol dnes Jahnátek na tlačovej besede.
"Nemá elementárnu znalosť o problematike, ku ktorej sa s plnou vážnosťou vyjadruje," konštatoval Jahnátek o premiérke v súvislosti s NADSME. Iveta Radičová je podľa neho "nekompetentná, pretože iniciovala zrušenie celej agentúry NADSME, keď povedala, že agentúra sa dá zrušiť jedným listom a že vystúpením ministerstva (hospodárstva a výstavby - pozn. TASR) agentúra zaniká".
Pondelňajšie rokovania (4. 10.) podľa neho jasne ukázali, že "pani premiérka skutočne nevedela, o čom hovorí". "Ako politický oponent nechtiac musím súhlasiť s postojom ministra hospodárstva Miškova, ktorý v celej kauze z celej vládnej garnitúry ako jediný vystupuje kompetentne a s plnou vážnosťou berie všetky úlohy, ktoré dostáva, a zároveň jasne pomenováva prekážky, ktoré vystúpenia pani Radičovej spôsobujú," zdôraznil exminister hospodárstva.
Jednostranné vystúpenie ministerstva hospodárstva z NADSME by viedlo k škodám vo výške viac ako 200 miliónov eur. Zhodli sa na tom 4. októbra zástupcovia rezortu hospodárstva, Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) a Slovenského živnostenského zväzu (SŽZ) s tým, že k riešeniu situácie je možné dospieť len na základe dohody všetkých zúčastnených strán.
Šéf rezortu Juraj Miškov (SaS) má na základe rozhodnutia vlády pripraviť do polovice októbra postup likvidácie NADSME. Opakovane sa však vyjadril, že to nebude také jednoduché, ako sa to navonok prezentuje. Aj napriek dvom problémovým fondom ide totiž predovšetkým o implementačnú agentúru pre čerpanie eurofondov na podporu podnikania. "Presunutie niektorých aktivít bude náročné," upozornil po pondelňajšom (4. 10.) rokovaní tripartity.
"Zrušenie agentúry sa dá urobiť, stačí jeden list ministerstva hospodárstva, v tom okamihu vystúpením ministerstva agentúra zaniká," povedala po rokovaní kabinetu 29. septembra 2010 premiérka Iveta Radičová, ktorá uznesenie k návrhu na výmenu zástupcov štátu v štruktúrach NADSME sama predložila.
"Vyjadrenie človeka, ktorý štyri roky v národnej agentúre nekonal, predsedníčku vlády nezaujímajú," uviedol pre TASR v reakcii na Jahnátkove vyjadrenia premiérkin hovorca Rado Baťo.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona