Predstavili uchádzačov o hudobné nominácie na Oscara

NETKY.SK • 14 December 2016, 09:29 • 2 min
Predstavili uchádzačov o hudobné nominácie na Oscara

BRATISLAVA - Predstavitelia americkej Akadémie filmových umení a vied zverejnili uchádzačov o nominácie na Oscara v hudobných kategóriách.

slovakia

left justify in out

V 89. ročníku udeľovania prestížnych cien sa o nominácie za pôvodnú filmovú hudbu uchádza 145 snímok, zatiaľ čo o cenu za pôvodnú pieseň bojuje 91 skladieb. Všetci kandidáti v oboch kategóriách museli splniť podmienku, že hudba aj jednotlivé piesne vznikli výslovne pre konkrétny film.

 

Medzi kandidátmi v prvej menovanej kategórii sú napríklad Fantastické zvery a ich výskyt (2016) s hudbou od Jamesa Newtona Howarda, Hľadá sa Dory (2016) s hudbou Thomasa Newmana či snímka Nočné zvieratá, pre ktorú zložil hudbu Abel Korzeniowski. V kategórii pôvodná pieseň sa o nominácie uchádzajú napríklad Just Like Fire z filmu Alica v Krajine za zrkadlom (2016), Still Falling For You z titulu Dieťa Bridget Jonesovej (2016) alebo Can't Stop The Feeling z animáku Trollovia (2016). Kompletné zoznamy kandidátov v oboch kategóriách sú dostupné na webstránke www.oscars.org.

 

 

Nominácie v aktuálnom ročníku zverejnia 24. januára a udeľovanie cien americkej Akadémie filmových umení a vied sa bude konať v nedeľu 26. februára v hollywoodskom Dolby Theatre. Ceremoniál bude moderovať Jimmy Kimmel.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies