Peter Pellegrini chce úradovať aj v Banskej Bystrici

NETKY.SK • 20 Jún 2024, 07:36 • 2 min
Peter Pellegrini chce úradovať aj v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA - Pellegrini vydal pokyn, aby Kancelária prezidenta SR začala stredajším dňom robiť všetky potrebné kroky na obnovenie činnosti regionálneho pracoviska v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici. Po viac ako trojročnej prestávke tam bude hlava štátu niekoľkokrát do roka úradovať a podnikať výjazdy do okolitých regiónov stredného Slovenska. Pellegrini zároveň oznámil, že na začiatok septembra pozve zástupcov samospráv na spoločné stretnutie do Prezidentského paláca.

slovakia

left justify in out

"Pri nástupe do funkcie som povedal, že nechcem byť prezidentom Prezidentského paláca z Bratislavy. Chcem byť prezidentom ľudí a čo najviac času tráviť v regiónoch Slovenska, samozrejme, pri zodpovednom plnení všetkých medzinárodných a vnútroštátnych povinností, ktoré ma čakajú v Bratislave," skonštatoval Pellegrini.

"Niekoľkokrát do roka plánujem úradovať z Banskej Bystrice, aby úrad prezidenta bol bližšie k ľuďom, ktorí žijú a pracujú na strednom Slovensku," dodal.

Zdôraznil, že aj napriek zhoršenej bezpečnostnej situácii sa chce s ľuďmi v uliciach stretávať, podávať si s nimi ruky a tento spôsob nemieni opustiť ani v súčasnom zložitom období.

Prezident plne podporuje témy, o ktorých hovoril s predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrejom Lunterom a primátorom Banskej Bystrice Jánom Noskom. Týkali sa absencie strategického investora v regióne, obnovenia civilnej leteckej dopravy na letisku Sliač, pokračovania rýchlostnej cesty R1, ako aj oblasti zdravotníctva či sociálnych služieb.

Prezident zároveň oznámil, že na začiatok septembra pozve zástupcov samospráv na spoločné stretnutie do Prezidentského paláca, aby spolu hovorili o aktuálnej situácii miest a obcí a o námetoch pre rozvoj Slovenska.

Posledným bodom programu hlavy štátu v Banskej Bystrici bola slávnostná inaugurácia poštovej známky prezidenta SR spojená s autogramiádou pre verejnosť. Autorom dizajnu známky je akademický maliar Vladislav Rostoka a Slovenská pošta ju vydala v sobotu 15. júna.

"Ako prvý prezident podpíšem známku každému, kto príde do priestorov záhrady Stredoslovenského múzea, a to bez ohľadu na to, ako dlho to bude trvať," dodal.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: FB/Peter Pellegrini, Foto: FB/Peter Pellegrini
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies