Predaj áut v Rusku v júli medziročne vyskočil takmer o 50 %

NETKY.SK • 26 August 2010, 07:21 • 2 min
Predaj áut v Rusku v júli medziročne vyskočil takmer o 50 %

Predaj áut v Rusku v júli medziročne vyskočil takmer o 50 %

slovakia

left justify in out

img

Ruský trh rastie po prekonaní hospodárskej krízy rýchlejšie, než sa očakávalo.
      V júli vyskočil odbyt automobilov medziročne o 48 %, informoval dnes Zväz európskych firiem (Association of European Businesses, AEB), ktorý združuje spoločnosti podnikajúce v Rusku, pri príležitosti otvorenia moskovského autosalónu. Mnoho predstaviteľov 80 spoločností z 12 krajín prekvapila dynamika ruského trhu. Moskovský autosalón bude trvať do 5. septembra.
      "Podcenili sme rýchlosť zotavovania ruského trhu. A teraz nám chýbajú zásoby," uviedol šéf predaja Audi Peter Schwarzenbauer. Mnoho ruských boháčov má veľký záujem o exkluzívne modely s mimoriadnou výbavou. Audi zaznamenalo na ruskom trhu za prvých 7 mesiacov 27-% medziročný nárast. Podľa Schwarzenbauera má ruský trh ešte podstatne vyšší potenciál.
      Experti očakávajú, že ročný predaj áut v Rusku do roku 2015 vyskočí na 3 milióny, čo približne zodpovedá nemeckému automobilovému trhu.
      Na moskovskom autosalóne sa predstaví 600 modelov, pričom osem bude mať svetovú a sedem európsku premiéru.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies