Pred záplavami a zosuvmi pôdy na Srí Lanke evakuovali 60-tisíc ľudí

NETKY.SK • 23 December 2014, 12:04 • 2 min
Pred záplavami a zosuvmi pôdy na Srí Lanke evakuovali 60-tisíc ľudí

KOLOMBO - Vyše 60.000 ľudí museli úrady na Srí Lanke evakuovať do bezpečných lokalít v dôsledku záplav a zosuvov pôdy spôsobených hustými lejakmi, pričom si výčiny počasia vyžiadali tri obete na ľudských životoch.

slovakia

left justify in out

Trojdňové husté lejaky podľa dnešnej správy centra pre riadenie boja s katastrofami zničili v 15 okresoch 1900 domov, informuje agentúra AP. 
      

Voda zaplavila niekoľko nemocníc a vládnych budov; väzenskí pracovníci zo zaplavených budov tiež previezli zadržiavaných ľudí do iných zariadení. Oficiálne miesta hlásia dve úmrtia a dve zranené osoby. Bezpečnostné sily odišli do postihnutých oblastí, kde rozdávajú potravinovú pomoc ľuďom, z ktorých mnohí našli útočisko v školách či chrámoch.
      

Najhoršie sú zasiahnuté okresy Battikalóa, približne 300 kilometrov východne od Kolomba, a Anurádhapura v strednej časti Srí Lanky, bývalého Cejlónu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies