Pražské letisko má pre hustú premávku problémy s odbavovaním batožiny

NETKY.SK • 3 Júl 2024, 08:15 • 2 min
Pražské letisko má pre hustú premávku problémy s odbavovaním batožiny

PRAHA - Letisko Václava Havla v Prahe má pre hustú letovú premávku problémy pri odbavovaní batožiny. Cestujúci na ňu musia v cieľových destináciách aj v českom hlavnom meste čakať. Letisko preto odporúča pasažierom zbaliť si do príručnej batožiny nevyhnutné lieky a hygienické potreby.

slovakia

left justify in out

"Na Letisku Václava Havla Praha môže dochádzať k meškaniu vykládky batožiny na prílete. Dôvodom sú časté meškania letov, nárazový nedostatok pracovníkov nakládky najmä v špičkách aj preťaženosť letovej premávky," uvádza letisko na svojom webe.

Na sieti X sa v utorok za meškania ospravedlnilo s tým, že situáciu intenzívne rieši a batožinu do konkrétnych destinácií odosiela vždy najbližším možným letom, aby sa k nim cestujúci dostali čo najrýchlejšie.

"V nasledujúcich dňoch odporúčame cestujúcim, aby mali pri sebe na palube lietadla najnutnejšie lieky a hygienické potreby," odporučilo letisko. Od utorňajších 15.00 hod aktivovalo telefonickú linku 220 111 444, na ktorú môžu zavolať cestujúci, ktorí v destinácii nemajú svoju batožinu.

Podľa letiska je aktuálne prioritou nakládka batožiny na odletoch, čím sa môžu oneskoriť vykládky batožiny cestujúcich po prílete do Prahy. Ak na svoje kufre nechcú na letisku čakať, letisko im odporúča vyplniť formulár na reklamačnej prepážke alebo na webe leteckej spoločnosti a handlingová spoločnosť im batožinu privezie zadarmo na ich adresu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: X / @PragueAirport, Foto: iStockphoto (ilustračné foto)
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies