Pozostalým po obetiach z malajzijského lietadla zostreleného na Ukrajine ukázali jeho trosky

NETKY.SK • 4 Marec 2015, 06:29 • 2 min
Pozostalým po obetiach z malajzijského lietadla zostreleného na Ukrajine ukázali jeho trosky

HAAG - Pozostalí po obetiach zrejme zostreleného malajzijského lietadla na východe Ukrajiny sa dnes po prvý raz mohli pozrieť na trosky stroja, ktoré spočívajú v halách holandského vojenského letiska v Gilze-Rijen.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Ako informovala holandská bezpečnostná rada v Haagu, trosky si chcelo v priebehu tohto týždňa pozrieť okolo 500 príbuzných obetí. Experti by mali čoskoro pristúpiť k rekonštrukcii prednej časti lietadla. Pravdepodobne zostrelený stroj spoločnosti Malaysia Airlines zmizol z radarov nad východnou Ukrajinou 17. júla 2014. Žiadna z celkove 298 osôb na palube, zväčša holandských občanov, incident neprežil.

 

Vyšetrovatelia však stále nesprístupnili verejnosti tie časti lietadla, ktoré majú z hľadiska objasnenia tragédie rozhodujúci význam, napísala agentúra DPA. Ide o kokpit, ľavý motor a ľavé bočné krídlo, ako aj business class. Vyšetrovanie príčin havárie by sa malo ukončiť v priebehu leta 2015.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies