Požiar vyčíňajúci v Kalifornii vyhlásili za najväčší v dejinách štátu

NETKY.SK • 23 December 2017, 08:34 • 2 min
Požiar vyčíňajúci v Kalifornii vyhlásili za najväčší v dejinách štátu

LOS ANGELES - Obrovský požiar porastu, ktorý už niekoľko týždňov vyčíňa v južnej časti Kalifornie, sa stal najrozsiahlejším v dejinách tohto amerického štátu.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z piatkového vyhlásenia tamojších hasičov, ktoré priniesla agentúra AP.

 

Požiar označovaný menom Thomas podľa najnovších údajov spálil zalesnené a krovinaté územia s celkovou rozlohou 1106 štvorcových kilometrov, čím prekonal doposiaľ najničivejší kalifornský požiar Cedar z roku 2003, ktorý si v okrese San Diego vyžiadal 15 obetí na životoch.

 

Thomas sa šíri v okresoch Santa Barbara a Ventura, kde okrem porastu zničil aj stovky obytných budov. Požiar vypukol ešte 4. decembra, odkedy pripravil o život dve osoby.

 

Proti plameňom naďalej zasahujú tisíce hasičov, ktorým v posledných dňoch pomáha chladnejšie a vlhšie počasie. Hoci sa požiar naďalej pomaly šíri, v súčasnosti je podľa AP zlikvidovaný na 65 percent.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies