Potešujúca správa: Tohtoročná jeseň zníži domácnostiam náklady na teplo

NETKY.SK • 22 November 2013, 12:10 • 2 min
Potešujúca správa: Tohtoročná jeseň zníži domácnostiam náklady na teplo

BRATISLAVA - Tohtoročná jeseň by mala domácnosti v otázke platieb za teplo potešiť. Podľa výrobcov tepla chladnejší september, kedy museli domácnosti zapínať svoje radiátory, vykompenzuje vo faktúrach teplý október.

slovakia

left justify in out

"V septembri domácnosti spotrebovali približne o 5 % tepla viac ako v minulom roku. Vynahradil to však teplý október, kde dodávky klesli o 15 až 20 %," uviedol pre portál vEnergetike.sk Miroslav Obšivaný zo Slovenského zväzu výrobcov tepla (SZVT).

Domácnosti by sa však nemali radovať ešte pred samotným ukončením vykurovacej sezóny. Prekvapiť totiž môže podľa teplárov chladný december. V konečných faktúrach sa podľa Obšivaného prejaví aj tohtoročná studenšia jar. "Každopádne dlhé babie leto môže ľuďom znížiť celkové náklady na teplo,“ konštatoval Obšivaný. 

Ministerstvo hospodárstva SR už začiatkom októbra avizovalo, že ceny tepla na budúci rok sa nebudú zvyšovať. Niektoré teplárne plánujú ceny tepla dokonca aj znižovať. “Jedným z faktorov, ktoré tento rok ovplyvnili očakávaný pokles nákladov domácností na teplo, je aj skutočnosť, že sa výrobcom tepla podarilo stabilizovať svoje náklady. Druhým dôležitým faktorom, okrem znižovania vnútorných nákladov výrobcov, boli aj stabilné ceny komodít, z ktorých sa teplo vyrába, najmä uhlia a plynu,“ zdôvodnil Obšivaný. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies